07 листопада у Центральній міській публічній бібліотеці відбулося чергове заняття з курсів самозахисту «Код безпеки» за темою «Увага! Вибухонебезпечні предмети» в рамках реалізації проекту "Школа волонтерів "3Z.Знайди знання для захисту". Захід проведений в рамках реалізації проекту «Молода енергія громад», що залучає підлітків та молодь до розвитку місцевих громад Донецької і Луганської областей. Проект реалізує громадська організація «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» за фінансової підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського Союзу. До участі у занятті долучилися учні груп №№ 1, 2 курсу 2МС-11 КЗ «Костянтинівський медичний коледж» (викладач Тодорова М.А.). Заняття провели фахівці ДПРЗ-16 Головного управління ДСНС України у Донецькій області – старший інспектор відділення запобігання надзвичайним ситуаціям, старший лейтенант Васильченко Станіслав Андрійович та інспектор відділення запобігання надзвичайним ситуаціям, лейтенант служби цивільного захисту Бондар Олексій Дмитрович.
Фахівці-рятувальники розповіли молоді про вибухонебезпечні предмети, про їхню загрозу життю та здоров'ю. Всім відомо, що виникнення надзвичайних ситуацій, спричинених вибухами, несе значну загрозу життю та здоров’ю людей, а також системам життєзабезпечення населення. Але не всім відомо про небезпеку і правила поводження з небезпечними предметами, знахідками та дії при їх виявленні. Рятувальники навели молоді приклади неправильного поводження з вибухонебезпечними предметами та їх наслідками, легковажне та необережне поводження з якими неодноразово призводило до загибелі або каліцтва як дітей, так і дорослих. Вони також поділилися досвідом своєї роботи і відповіли на питання учасників заняття.
Фахівці звернули особливу увагу учнів на правила поводження з вибухонебезпечними предметами. До вибухонебезпечних предметів відносяться різноманітні боєприпаси, які випадково знаходять на землі у лісі, на полі після розмиву грунту дощовими водами, на дні річок, проте частіше - у грунті. Це авіаційні бомби, артилерійські снаряди, інженерні та артилерійські (мінометні) міни, фугаси, гранати та патрони. Зовні небезпечні предмети нагадують безформні шматки металу. Роздивлятися їх та кидати у вогонь не можна, адже це може призвести до нещасного випадку. Якщо випадково виявився вибухонебезпечний предмет, до нього не можна навіть торкатися – це дуже небезпечно. Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.
Сподіваємось, що подібні заходи сприятимуть вихованню у підлітків та молоді почуття відповідальності за своє життя та життя інших людей, формуванню умінь та навичок з безпечної життєдіяльності та практичної підготовки до дій у надзвичайних ситуаціях.