23 листопада у ЦМПБ відбувся черговий бібліотечний захід в рамках реалізації проекту «Школа волонтерів «3Z.Знайди знання для захисту»». Захід проведений в рамках реалізації проекту «Молода енергія громад», що залучає підлітків та молодь до розвитку місцевих громад Донецької і Луганської областей. Проект реалізує громадська організація «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» за фінансової підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського Союзу. Учні 10-а та 10-б класів СЗШ № 13 прийняли участь у акції «101, 102, 103. Абетка власної безпеки», до проведення якої долучилися фахівці відповідних служб.
Службу «101» представили фахівці ДПРЗ-16 Головного управління ДСНС України у Донецькій області - інспектор відділення запобігання надзвичайним ситуаціям, лейтенант служби цивільного захисту Бондар О. Д. та лейтенант Костянтинівського РВ Антипенко К.О. Вони розповіли про вибухонебезпечні предмети, правила поведінки при виявленні підозрілих предметів. Також рятувальники ознайомили старшокласників з правилами поводження під час пожежі та способами захисту від надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вогнем та закликали підлітків не легковажити власною безпекою.
Представники служби «102» вчили цінувати людське життя. Інспектор Костянтинівського відділення поліції головного управління національної поліції Донецької області Дужак О.В. ознайомила учасників акції з основними законодавчими документами стосовно відповідальності за збір, зберігання, поширення зброї. Вона прокоментувала статтю 263 УК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами». Учні на різних життєвих прикладах вчилися відповідальності за свої дії.
Про значення терміну "пробація", що з англійської означає "виправлення", розповіла фахівець Костянтинівського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Донецькій області – старший інспектор Глєбова К.В. Вона підкреслила головне завдання у роботі відділу – змінити роботу з правопорушниками ще на етапі їх обвинувачення. Старшокласники були проінформовані стосовно правової допомоги, яку вони можуть отримати.
Служба «103» як завжди на варті безпеки здоров’я людини. Це підтвердила фахівець КУ ЦРЛ Жіноча консультація – лікар акушер–гінеколог, підлітковий гінеколог Соколова Л. Г. Вона наполягала на тому, що підлітки зобов’язані піклуватися про стан свого здоров’я та берегти його. В умовах гострої демографічної кризи надзвичайно актуальним є збереження та покращення репродуктивного здоров'я молоді. Незважаючи на збільшення державної підтримки матерів у зв'язку з народженням дитини, народжуваність в Україні знизилась до рівня, який не забезпечує простого відтворення поколінь. Викликає стурбованість низька культура регуляції народжуваності, відсутність широкої інформації щодо протизаплідних засобів, що призводить до випадків небажаної вагітності та зростання абортів. Особливе занепокоєння спричиняє проблема раннього початку статевого життя підлітків і, як наслідок, зростання частоти небажаної вагітності та поширення інфекцій, що передаються статевим шляхом. Частота абортів серед молоді України за останні десять років зросла в 3 рази. Збільшується число пологів серед дівчат 14-16 років. Вагітність у ранньому віці викликає занепокоєння не тільки з медичної точки зору через несприятливий вплив на здоров'я матері та дитини, але й з соціальної через недостатню психологічну та матеріальну підготовленість молодих жінок до відповідального материнства та створення сім'ї. Тому сьогодні молоді необхідно бути сексуально і фізіологічно грамотними.
Завдяки зустрічі з фахівцями різних служб учні дізнались чимало нової інформації. Молодь повинна знати про світ небезпек, який її оточує, мінімізувати можливий ризик, жити в гармонії з собою та оточуючим середовищем.