У цьому році Національна академія наук України відзначає 100-річчя свого заснування. Цій установі належать сотні наукових відкриттів і розробок з часу її заснування гетьманом Скоропадським. Найвизначніші наукові досягнення у різних галузях принесли світову славу їх винахідникам і розробникам.
20 грудня в Інтернет-центрі ЦМПБ чергове заняття з основ комп’ютерної грамотності було присвячено цій знаменній події. Для студентів «Університету третього віку» було проведено інформину "Найбільша наукова установа країни відзначає ювілей”. Учасники заходу познайомилися з цікавими фактами з історії НАНУ.
Першопочатківцями Академії безумовно були Володимир Вернадський і Микола Василенко, а далі НАН очолювали і працювали там такі відомі науковці зі світовим ім'ям як Олександр Богомолець, Олександр Палладін, Борис Патон. Останній очолює Академію наук і досі.
Серед видатних науковців НАН в різні часи були - знаний на весь світ батько теоретичної механіки Степан Тимошенко, український математик, вчитель майбутніх конструкторів ракетної та космічної техніки Архипа Люльки, Сергія Корольова та Володимира Челомея Михайло Кравчук, український мікробіолог і епідеміолог Данило Заболотний, всесвітньо відомий вчений у галузі зварювальних процесів і мостобудування Євген Патон, відомий фахівець у галузі вивчення структури напівпровідників методами рентгенівської діагностики Володимир Мачулін та інші провідні академіки, професори, доктори та кандидати наук, без винаходів та досліджень яких неможливо уявити розвиток української науки.
І головним досягненням НАН України є те, що Академія і досі зберегла себе в активному стані, залишається центром інновацій міжнародного рівня і гідно забезпечує державу новими досягненнями.
Нині провідні вчені НАН України працюють над новітніми науковими розробками в таких сферах як екологія, медицина, селекціонування, електрозварювання, біологія та хімія. Крім цього, останнім часом науковці Академії доклали чимало зусиль задля розробки нових проектів і технологій у військово-оборонній сфері. З цією метою було розроблено спеціальну програму і чимало нових розробок вчених НАНУ уже впроваджено у практику.
НАНУ веде свою історію з листопада 1918 року, коли відбулися установчі збори Української академії наук. Її першим президентом став Володимир Вернадський. З 1962 року НАНУ очолює Борис Патон.
Назва «академія» змінювалося кілька разів. У 1918-1921 роках вона була Українською академією наук, у 1921-1936 рр. - Всеукраїнською академією наук, у 1936-1991 рр. - Академією наук Української РСР, у 1991-1993 рр. - Академією наук України, а з 1994 року отримала нинішню назву.
(Використано матеріали веб-сайту https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2594348-sto-rokiv-nacionalnij-akademii-nauk-ukraini.html)