15 лютого в затишній залі Костянтинівської ЦМПБ пройшло заняття Школи «Бібліотека – центр інформаційної освіти» , присвячене Міжнародному дню рідної мови .
Гостями заходу стали учні 9-б класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 (класний керівник Хреннікова Людмила Анатоліївна). Учні були запрошені на краєзнавчу літературну годину «Легенди, міфи та казки Донбасу».
Край Донецький має давню історію. Давним-давно, багато століть тому, теперішня територія Донецької області була "полем чистим", "землею незнаною". Прадавній степ покривався духмяним чебрецем, квітами, полином та ковилою Земля ця споконвічно знаходилася на перехресті важливих історичних шляхів, якими кочували різномовні народи. По ній колись скакали на своїх конях амазонки, в різні часи тут жили кімерійці, скіфи, сармати, готи, пізніше - хазари, печеніги, половці, монголо-татари. Проходили століття... Тепер ми пізнаємо минуле нашого краю з давніх літописів, казок, міфів, легенд , дум, художніх творів письменників.
Таємничий відгук давнини зберігся і в половецьких кам'яних бабах, і в Святогірському монастирі, і в Савур-Могилі, і в багатьох географічних назвах донецького краю. Про це діти довідалися з виступу –презентації . На заході учні були, не тільки слухачами, а учасниками уроку.
Ми- молодці! Ми- не переможні! Ці гасла сказали команди «А» та «Я» після мовної вікторини, в якій вони стали переможцями.
Земля наша овіяна міфами, легендами, бувальщинами, сказаннями, що прославляють наш край. Тут, на цій землі, і наше коріння. Ми повинні більше знати і читати про історію та культуру свого краю, духовно збагачуватися із джерел усної народної творчості.
До нових зустрічей!!!
Щиро дякуємо загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3 за співпрацю.
Провідний бібліограф ЦМПБ Шпакова Наталя.