Галілео Галілей - видатний мислитель епохи Ренесансу, основоположник сучасної механіки, фізики та астрономії, послідовник ідей Коперника, попередник Ньютона, який зробив значний вплив на науку свого часу. Він першим використав телескоп для спостереження небесних тіл і зробив ряд видатних астрономічних відкриттів.
«Я направив пошуки до неба…» - так називався етюд до 455- річчя від дня народження Галілео Галілея (1564—1642), і який був проведений в рамках засідань вітальні спілкування «Золотий вік», яка успішно функціонує на базі Будинку – інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
В ході зустрічі ми ознайомилися зі сторінками біографії видатного вченого, його науковою діяльністю та винаходами, його внеском у науку та астрономічними відкриттями. Особливої уваги приділили конфлікту вченого з Церквою та суду Інквізиції 1633 року, після якого Галілео Галілею був винесений обвинувальний вирок з формулюванням «сильно запідозреним в єресі», та вимушене зречення вченого від теорії Коперника.
В останні роки життя він перебував під домашнім арештом під наглядом інквізиції. Галілео Галілей помер 8 січня 1642 року в Арчетрі. І тільки в 1992 році Папа Римський Іоанн Павло II офіційно визнав, що інквізиція в 1633 році зробила помилку, силою змусивши відректися вченого від теорії Коперника
Провідний бібліотекар Костянтинівської ЦМПБ Тютюнік С.О.