КЗК « ЦСПБ»
Центральна міська публічна бібліотека
Довідково-інформаційний сектор
Пункт європейської інформації
Бухарест - столиця Румунії, або
«маленький Париж»
Інформаційна закладка
Шановні користувачі!
Цього року наше місто Костянтинівка на обласному святі «День Європи в Україні 2019» буде представляти країну Румунію.
Пункт європейської інформації підготував серію інформаційних закладок про державу Румунію, архітектурно історичні пам'ятки країни, відомих людей.
Читайте українською про країну Румунію у будь якому форматі!!
Пункт європейської інформації та Довідково -- інформаційний сектор бібліотеки знає, як Вам допомогти.
Костянтинівська ЦМПБ завжди з ВАМИ!!!
Бухарест — столиця Румунії, індустріальний та комерційний центр країни. Місто розташоване на південному сході країни, на берегах річки Димбовиці.
За європейськими стандартами Бухарест — нестаре місто. Перші згадки про нього з'являються 1459 року.
Місто стало столицею Румунії в 1862 році і постійно підтверджує свій статус осередка румунської культури, мистецтва та політики. Його еклектична архітектура є сумішшю історичного, перехідного, комуністичного й сучасного стилів. У період між двома Світовими війнами завдяки елегантній міській архітектурі та винахідливості міської еліти, Бухарест отримав ім'я «Париж Сходу», або «Маленький Париж» (Micul Paris).
Попри те, що багато будинків і районів в історичному центрі було сильно пошкоджено або знищено під час війни, землетрусів, а також під час виконання програми Ніколае Чаушеску із систематизації Румунії, багато чого збереглося. В останні роки місто переживає економічний та культурний бум.
Походження імені невизначене: за різними легендами, Бухарест заснований Букуром, що був чи то принцом, чи то злочинцем, чи то пастухом. В румунській мові слово bucur означає радісний, задоволений. Назва явно пов'язана зі словом bucurie («радість»), що також споріднене з албанським bukur («прекрасний»).
Влад Цепеш заснував Бухарест як фортецю 1459 року, щоби зупинити просування Османської імперії. Бухарест став столицею князівства Валахія у 1698 і Румунії — у 1861. Під час Румунської революції 1989 р. у місті були жорстокі бої. Населення Бухареста, за переписом 2002 року, становить 1 926 334 мешканців, що є 8.9% від загального населення Румунії.
Приблизно 96.9% населення Бухареста складають румуни. Друга за величиною етнічна група — цигани, частка яких 1.4%. Серед представників інших національностей — угорці (0.3%), євреї (0.1%), турки (0,1%), китайці (0,1%) та німці (0,1%). Греки та вірмени в кінці 19-го та на початку 20 століття також відігравали помітну роль у житті міста.
Бухарест є резиденцією Патріарха Румунської Православної Церкви, однієї з православних церков.
У Бухаресті також знаходяться 6 синагог, в тому числі Хоральна синагога Бухареста, Велика синагога Бухареста і Храм Святого союзу. Останній був перетворений в Музей історії румунської єврейської громади, в той час як у великій і хоральної синагогах проводяться регулярні служби