,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Квітень 2024 (19)
Березень 2024 (40)
Лютий 2024 (41)
Січень 2024 (33)
Грудень 2023 (31)
Листопад 2023 (18)
«    Квітень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Конкурс відгуків «Читай-пиши» оголосив переможців

 

1 травня професійне журі конкурсу «Читай-пиши» завершили оцінювання робіт учасників і визначили переможців. Усього на конкурс школярі Луганської та Донецької областей надіслали 273 роботи, але тільки 6 щасливчиків відвідають ІХ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» 22–26 травня і візьмуть участь у фестивальних подіях.

«Читай-пиши» – це конкурс відгуків школярів Луганської та Донецької області на книги, що написані українською мовою. Заснували конкурс Благодійний фонд Сергія Жадана та проект підтримки дитячого читання «BaraBooka». Конкурс відбувається за фінансової підтримки БФ «Ukraine Charity».

У віковій категорії 10–13 років переможницями стали:

1 місце Тарасенко Валерія, с. Можняківка, Луганська обл.

2 місце Мормуль Дар’я, м. Старобільськ, Луганська обл.

3 місце Зайцева Мілєна, м.Костянтинівка, Донецька обл.

Серед учасників 14–17 років перемогли:

1 місце Вітченко Олеся, м. Старобільськ, Луганська обл.

2 місце Сухаревська Катерина, смт Станиця Луганська, Луганська обл.

3 місце Кобзар Єлизавета, м. Краматорськ, Донецька обл.

Окрім того подарунки від видавництв «Ранок» і «Фабула» та дипломи НЦ «МАНУ» отримають 40 фіналістів, які пройшли відбірковий етап.

Відбір фіналістів здійснювали експертки НЦ «Мала академія наук України» Анастасія Музиченко і Ольга Сілакова. «Діти, які надіслали цьогоріч роботи на конкурс, мислячі та надзвичайно талановиті! Майже щоразу відкриваючи файл із відгуком, мене вражали їхня щирість, мудрість і відкритість. Ці діти не бояться критикувати, вони відчувають, коли автор із ними заграє, а коли йому можна довіряти, – ділиться враженнями Анастасія Музиченко. – Найбільше проблем на відбірковому етапі було з роботами учасників 10–13 років. Школярі часто намагалися переказати сюжет, інші роботи більше нагадували шкільні твори-відгуки, в яких зовсім відсутній критичний аналіз книжки чи особистий досвід і роздуми. Підлітки вражали своєю щирістю та вибором книжки. Часто 14–17-річні вибирали літературу, цільовою аудиторією якої є дорослі читачі (Дара Корній, Світлана Талан, Сергій Жадан, Олексій Чупа)».

Серед робіт, що надійшли на конкурс, найчастіше траплялися рецензії на твори таких сучасних авторів: Сергій Гридін, Андрій Бачинський, Зірка Мензатюк, Леся Воронина, Сергій Жадан, Ольга Купріян, Мар’яна і Тарас Прохаськи, Галина Малик, а також на твори класика укрдитліту Всеволода Нестайка.

Переможців конкурсу визначало професійне журі: Сергій Жадан, письменник, перекладач, громадський активіст; Тетяна Стус, письменниця, керівниця проекту підтримки дитячого читання «BaraBooka»; Ганна Улюра, літературознавиця, літературна критикиня; Ірина Славінська, журналістка, ведуча, літературознавиця; Андрій Курков, письменник, журналіст, президент Українського ПЕН; Анастасія Музиченко, провідна фахівчиня НЦ «МАНУ», літкритикиня; Євген Стасіневич, літературний критик, ведучий, літературознавець.

«Моє враження від текстів фіналістів таке: це була насолода. Свіжі, щирі і сміливі читацькі відгуки. Переважна більшість текстів – дуже харизматичні, подекуди уже видна авторська інтонація і міцно "вшита” чиста емоція; а цьому навчитися якраз складно. І саме ці компоненти відрізняють успішну літературну критику від просто хорошої. І головне: діти-автори не бояться помилятися в оцінках, – розповідає про свій досвід читання рецензій Ганна Улюра. – Тексти дуже сміливі! А погана для нас, дорослих, новина: чим старший автор, тим більше проглядається бажання відповідати очікуванням читача, тим менше відвертості, тим більше прагнення сказати те, що (так здається) треба сказати, щоби перемогти. Тексти першої вікової групи значно і значно цікавіші за критику, написану старшими підлітками. І ті рецензії, де очевидне втручання дорослої людини (редактора чи ментора), на конкурсі були найгіршими. А ще чесно розкажу: ледь стримувалася, щоб кілька відгуків тут же не показати авторам рецензованих книжок. Бо вони насправді надихають. порно видео І я так, скажімо, Прохаськів читати не умію, до речі :))). В текстах же пари учасників я побачила, як саме (кумедно і чесно) років через десять-п’ятнадцять ці молоді люди писатимуть професійну критику. І мені сподобалося побачене».

Нагородження переможців та вручення призів (планшети та електронні книжки) відбудеться 25 травня в рамках дитячої програми «Книжкового Арсеналу».
Детальніше: http://www.barabooka.com.ua/konkurs-vidgukiv-chitaj-pishi-ogolosiv-peremozhciv/?fbclid=IwAR1rlgdTtVOraLYB7wMLSnm1VDFUHakZr1AR-B-qu_Mnls_7XLVlDkZSauY


Обсудить на форуме