Тютюнопалíння (або куріння) — набута шкідлива звичка вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найважливішим компонентом тютюнового диму є нікотин. Регулярне вживання нікотину викликає тютюнову залежність.
Тютюн вбиває до половини вживаючих його людей. Щорічно тютюн призводить майже до 8 мільйонів випадків смерті, з яких понад 7 мільйонів випадків відбувається серед споживачів і колишніх споживачів тютюну, і більше 1,2 мільйона - серед некурящих людей, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму. Майже 80% з одного мільярда курців в світі живе в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.
При курінні нікотин сприяє підвищенню частоти серцевих скорочень, у результаті чого серце змушене працювати інтенсивніше, і йому потрібно більше кисню. Одночасно чадний газ, що утворюється в легенях з диму, зменшує кількість кисню, що надходить у кров і до серця. Куріння тимчасово підвищує кров'яний тиск, звужуючи судини, і прискорює серцевий ритм.
Більшість серцево-судинних захворювань можна запобігти шляхом вжиття заходів щодо таких факторів ризику, як вживання тютюну, нездорове харчування і ожиріння, відсутність фізичної активності і шкідливе вживання алкоголю.
Тому ще у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я встановлений Всесві́тній день боротьби́ з тютюнокурінням, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.
Тема Всесвітнього дня без тютюну 2019 р .: «тютюн і здоров'я легенів»
Про це йшлося в інформині «Про шкідливість нікотину», яку було проведено 31 травня в Інтернет-центрі ЦМПБ.