Трійця, Зелені Свята, П’ятидесятниця – це все назви одного свята. Існує дві версії стосовно його походження. За першою, у цей день Бог створив землю і засіяв її зеленню. За іншою версією, Христос, в’їжджаючи до Єрусалима на віслюку, поїхав по зелених галузках, котрими прикрасили йому путь бідняки, а не по килимах, які розіслали багачі.
Святкують це свято на п’ятдесятий день після Великодня – це той день, коли на апостолів зійшов Святий Дух, після чого вони почали розуміти різні мови й ними говорити, переповідаючи людям учення Божого Сина. Тому називають його Зішестям Святого Духа, або Трійцею.
З давних-давен, люди святкують це свято, радіючи усім рослинам. Зелене гілля вносять до хати, прикрашають кімнати липою, м’ятою, чебрецем. Люди вірять, що в ці дні прокидаються мавки. Вночі вони гойдаються на гілках дерев та розчісують своє розкішне волосся. Кажуть, що можуть залоскотати до смерті. Тому потрібно носити з собою обереги – полин, м’яту. (Із Інтернету).
Напередодні Свята Трійці до бібліотеки завітали діти групи № 6 Костянтинівського закладу дошкільної освіти №31 "Мир" Костянтинівської міської ради Донецької області разом з вихователем Людмилою Олександрівною Трет’яковою та помічником вихователя Вікторією Євгеніївною Боровіковою. Вони прийняли участь у народознавчій годині «А на Трійцю зелен-свято дуже щасливі малята».
Провідний бібліотекар абонементу для юнацтва ЦМПБ Людмила Черняєва розповіла про історію народного свята, про народні трав’яні обереги: м’яту, полин , петрушку тощо. До малят у гості завітала бібліотечна лялька Марічка, дуже добра і чарівна. А ще - русалка Наталка, яка не робить людям зла, а навпаки, розповідає малятам казки та дарує мультфільми. Діти водили хоровод і танцювали з нею. Бібліотекар продемонструвала відеоматеріал «Привітання Зайчика з Трійцею». Також пролунала пісня «Капай, капай, дощику». Діти зацікавлено переглянули мультфільм «Трійця».
На майданчику біля бібліотеки діти разом з вихователями та бібліотекарем виплітали справжнісінькі вінки із польових трав та квітів і фотографувалися біля русалчиного загадкового дуба.
Людмила Черняєва, провідний бібліотекар ЦМПБ