Всесвітній день психічного здоров'я відзначається 10 жовтня щорічно. Цей день запропонований Всесвітньою організацією охорони здоров'я відзначати задля підвищення рівня обізнаності про проблеми психічного здоров'я та мобілізації зусиль на підтримку кращого психічного здоров'я.
17 жовтня у центральній міській публічній бібліотеці відбувся діалог «Психічне здоров’я: що потрібно знати» під гаслом «Турбота про себе - турбота про близьких» з метою психосоціальної підтримки молоді сумісно з представниками Костянтинівської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України (координаторка проекту психосоціальної підтримки, волонтерка костянтинівської міськрайонної організації спільноти Червоного хреста Вікторія Бондарчук та психолог Голощапова Олена) та Костянтинівського відділення поліції Бахмутського ВП ГУ НП в Донецькій області (Олена Дужак, старший інспектор ювенальної превенції Костянтинівського відділення поліції). До діалогу з фахівцями приєдналися учні 9-А, 9-В класів НВК «Ліцей із ЗШ І-ІІІ ступенів».
Висновком розмови з фахівцями стало ствердження, що психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства. Фізичне здоров’я неможливе без психічного здоров’я. Психічне здоров’я кожного в першу чергу залежить від нього самого і його близьких. Задача кожної сучасної людини зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій, і за необхідності звертатися за допомогою, а не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії, емоційної нестійкості.
У збереженні та зміцненні психічного здоров’я молоді важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя. Особливе значення має психогігієна – це комплекс заходів з дотриманням культури між особистих стосунків, уміння керувати своїми емоціями, чергувати працю і відпочинок, створювання сприятливого психологічного клімату у колективі, сім’ї; систематично займатись фізичною культурою, додержуватись раціонального харчування, режиму дня, достатньо спати, позитивно мислити, бути оптимістичним, доброзичливим.
На згадку, фахівці побажали старшокласникам бути уважними один до одного та оберігати власне психічне здоров’я.