Інтернет - центр Костянтинівської центральної міської публічної бібліотеки Донецької області відкрито на кошти Посольства США в Україні в рамках реалізації проекту “Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)- II” в січні 2003 року.
З липня того ж 2003 року розпочав свою роботу Костянтинівський міський Центр раннього втручання та соціальної реабілітації дітей - інвалідів “Світанок”. Інтернет- центр зразу встановив творчий зв`язок з ним. Щорічно складається координаційний план роботи Інтернет- центру, філіалу дитячої бібліотеки та Центру “Світанок” на навчальний рік, в якому враховуються побажання дітей - інвалідів, особливості методик прикладних дисциплін, якими користуються працівники центру та пропозиції бібліотечних працівників.
В середньому групові та індивідуальні заняття в Центрі “Світанок” відвідують 30 дітей – інвалідів дошкільного та шкільного віку з порушеннями опорно-рухового апарату. Центр має зал лікувальної фізкультури (реабілітаційної медицини). Дітей, які малорухомі, доставляє до Центру автомобіль «Газель», на всі масові заходи поза Центром, в тому числі і бібліотечні (будь то екскурсії, свята чи інші) всі пацієнти теж підвозяться автобусом.
Для цієї особливої категорії користувачів виділено час, який зостається незмінним для зручності на протязі всього часу існування Інтернет – центру.
Інтернет-центр також співпрацює з Костянтинівським міським товариством інвалідів «Друг». В 2006 році Інтернет – центр провів рекламну акцію «Можливості Інтернет для інвалідів» для членів цього товариства з метою залучення більшої кількості дорослих людей з фізичними вадами до ресурсів Інтернет.
Серед постійних користувачів ІЦ 12 інвалідів та 5 дітей-інвалідів, всі вони вже без сторонньої допомоги добре володіють навичками пошуку інформації в мережі Інтернет.
В перші роки одним з головних напрямків роботи було навчання дорослих та дітей з фізичними вадами роботі на персональному компютері та оволодінню методами пошуку інформації в мережі Інтернет. Складалися щотижневі графіки навчань. На сьогодні більшість наших користувачів добре володіють навичками роботи на ПК, самостійно копіюють, форматують тексти, лише потребують консультаційної допомоги під час пошуку інформації в Мережі.
Серед заходів, проведених для дітей - інвалідів, переважають віртуальні екскурсії про міста, зоопарки, домашніх тварин, кімнатні квіти, історичні події:
- Віртуальна подорож “Зоологічний калейдоскоп”;
- Інтернет – подорож „Республіка Болгарія” (з циклу „Країни світу”);
- Віртуальна екскурсія „І постала історія краю”;
Інтернет – подорожі:
- ”Литовська Республіка – країна Євросоюзу”;
- ”Республіка Болгарія – країна Євросоюзу”;
- ” Полум`яне серце людства” (140 років з дня народження Р. Ролана)
- "Вічно будем прославляти ту жінку, чиє ім`я Мати" До Дня матерi
Віртуальні подорожі:
- "Палає вогонь пам'яті Кобзаря"
- ”Мистецтво Рембранта в музеях світу”
Огляди сайтів: