Центральна міська публічна бібліотека
Довідково - інформаційний сектор
Застебніть ремені безпеки, або мандрівка з Джон Стеейнбеком розпочинається!
#КАРАНТИННЕ ЧИТАННЯ
Читайте Стейнбека, подорожуйте та насолоджуйтесь кожним моментом життя. Так, як робив це неймовірний Джон Стейнбек!
Джон Стейнбек — відомий і популярний письменник в американській літературі 20 століття.Дитинство Стейнбек провів у Салінаській долині в Каліфорнії, регіоном культурно різноманітним та багатим мігрантською та іммігрантською історією, що й вплинуло на його творчість, надавши творам регіональної своєрідності. Переїхав до Нью-Йорку та невдовзі, повернувшись у Каліфорнію, розпочав свою літературну кар'єру. Більшість ранніх творів молодого автора в основі мають сюжети й мотиви, пов'язані з його раннім життям — винятком становить його перший роман «Чаша золота» (Cup of Gold), який розповідає про пірата Генрі Морґана, пригоди котрого вразили дитячу уяву Стейнбека.
В основу голлівудських фільмів лягли 17 його творів (деякі з них знімалися неодноразово), включно з «Cannery Row» (1945), «The Pearl» (1947), та «East of Eden» (1952) — завдяки успіху яких Стейнбек завоював собі славу голлівудського письменника.
У 1947 році Джон Стейнбек відвідав Україну. Про свої враження він написав у своєму «Russian Journal», виданому з фотографіями. Про Україну 11 серпня 1947 року з Києва він писав так: «Ми перебуваємо тут уже тиждень і лишатимемося тут до наступної п'ятниці. Чудова країна і чудове місто, але воно було так жорстоко, дико зруйноване німцями. Відбудова йде всюди, однак великі труднощі через відсутність механізмів та машин. Мій записник швидко заповнюється, а Кейпа багато фотографує, більшість знімків, на мою думку, прекрасні. Ми збираємо відмінний матеріал, але боюся, що газетам Херета він не сподобається. Ці українці — прекрасні приязні люди, з чудовим почуттям гумору. Я ретельно записую довгі розмови з селянами й робітниками, щоби не забути. Нам просто пощастило, що ми змогли сюди приїхати. Ми так багато побачили».
Виграв Пулітцерівську премію за романи «Грона гніву» , що вийшов 1939 року, та «Про людей та мишей» (Of Mice and Men) — 1937 року. За життя встиг написати 25 книг: 16 романів, 6 нехудожніх книг і кілька збірок оповідань. 1962 року Стейнбек отримав Нобелівську премію з літератури.
Стейнбек, Д. Подорожі з Чарлі в пошуках Америки/ Д. Стейнбек: пер з англ.Р.Клочка . - К.: Видавнича групаКМ-БУКС, 2018. - 256 с.
Послухати голос справжньої Америки, відчути запах трав і дерев, побачити кольори і світло — ось яку мету переслідував Джон Стейнбек, коли у сорок вісім років вирушив у подорож, щоб заново відкрити країну, про яку стільки років писав.
Зі своїм пуделем Чарлі Стейнбек їздив і трасами, і сільськими дорогами, обідав з далекобійниками, натрапляв на ведмедів у Єллоустоуні та на старих друзів у Сан-Франциско, і всюди він відчував особливий дух своєї Америки.
Згідно з заявою старшого сина письменника, Тома, справжньою причиною для поїздки було те, що Стейнбек знав про наближення смерті й хотів побачити свою країну востаннє. Також Том здивувався, що його мачуха Елейн Скотт відпустила письменника в такому стані, що той міг померти будь-якої хвилини...
Стейнбек, Д. Про мишей і людей/ Д. Стейнбек: пер з англ.. С.Снігура. - К.: Видавнича групаКМ-БУКС, 2018. - 192 с.
Написана далекого 1937 року, повість Джона Стейнбека "Про мишей і людей" неодноразово ставилася на сцені й екранізувалася, хоч водночас і чимало разів заборонялася через буцімто образливу лексику. І сьогодні ця чудова повість незмінно лишається в рейтингу світових бестселерів.
Джон Стейнбек - відомий і популярний письменник в американській літературі 20 століття. За життя встиг написати 25 книг: 16 романів, 6 нехудожніх книг і кілька збірок оповідань.
• Джон Стейнбек став лауреат Нобелівської премії з літератури у 1962 році.
• Володар двох Пулітцерівських премій за романи "Про мишей і людей" (1937 року) та "Грона гніву" (1939 року).
• В основу голлівудських фільмів лягли 17 його творів.
Запрошуємо до читання!
Провідний бібліограф ЦМПБ Шпакова Н,