Шановні користувачі!
Із нагоди 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році» започаткував цікавий флешмоб «Правнуки перемоги – про покоління переможців». Усі охочі можуть розповісти про своїх дідусів і бабусь чи прадідусів та прабабусь, які брали участь у Другій світовій війні.
Такі історії про подвиги учасників війни є практично в кожній родині. Вони передаються з покоління в покоління. «Подвиг належить народу, в ім’я якого він звершений» – ці слова викарбовано над входом в музей «Битва за Київ у 1943 році». Саме вони відображають патріотичні почуття і безмежну нашу вдячність дідам та прадідам, які 75 років тому відстояли свободу України. Ці слова актуальні й сьогодні, коли наша держава відстоює свою цілісність та незалежність на Сході України.
Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека приєднується до цієї акції та запрошує Вас приєнатися і підтримати .
Приєднатися до флешмобу «Правнуки перемоги – про покоління
переможців». [Електронний ресурс]
//Національний музей -заповідник «Битва за Київ у1943 році» Електронні
дані. –– Режим доступу: http://battle-kyiv.org.ua/ru/ , вільний (дата звернення 23. 04.- .2020 р.). – Назва з
екрана .-Мова укр.
Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році» — провідний державний культурно-освітній та науково-дослідний музей присвячений подіям осені 1943 року, форсуванню Дніпра і створенню Лютізького плацдарму, про хід Київської наступальної операції 1943 року. Підпорядкований управлінню культури Київської обласної державної адміністрації . Музей розташований на околиці села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. Директор — Іван Петрович Вікован. Музей створено 20 березня 1945 року Постановою Ради Народних Комісарів УРСР і ЦК(б)У № 425 „Про створення музею-заповідника «Поле битви за Київ»".
14 травня 2008 року Указом президента України Ющенка В.А. № 437/2008 державному музею-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» надано статус національного. За час існування його відвідало понад 10 мільйонів чоловік із 85 країн світу. У Музеї постійно створюються стаціонарні та пересувні виставки. На території музею щороку відбуваються ряд акцій вшанування пам'яті героїв Битви за Дніпро, мітинги, зустрічі ветеранів, прийняття присяги тощо.