,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Листопад 2024 (5)
Жовтень 2024 (20)
Вересень 2024 (42)
Серпень 2024 (30)
Липень 2024 (37)
Червень 2024 (36)
«    Листопад 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Сергій Гридін "Дорослі зненацька" #ПРОЧТИВО

Сергій Гридін   "Дорослі зненацька" #ПРОЧТИВО

 #ЮВІЛЯР_РОКУ!

"Читаймо, бо ми того варті."
Сергій Гридін
 

 

Тимофію – шістнадцять, він живе з мамою. Тато давно залишив родину, бо знайшов «справжнє» кохання, і хоч юнакові часом дуже його бракує, він намагається встигати все – вчитися, працювати, допомагати мамі. У нього є найближчий шкільний друг Вовчик, однокласниця Натка, яка таємно симпатизує йому, старша приятелька з роботи Маринка, що через війну змушена була залишити рідне місто і перебратися у столицю. І все нічого, і можна якось жити. Але одного разу Тимко зустрічає рудокосу дівчину, яку подумки називає Лисичкою. Зустрічає – і одразу ж губить. Утім, волею провидіння, знову віднаходить. Закохується. До нестями. До вислизання землі з-під ніг. І виявляється, що п’ятнадцятирічна Юля відповідає йому взаємністю. Звісно, Тимоха знав дівчат і до Юлі. І то дуже близько. Але «з Юлькою було по-іншому. Він жив нею, він дихав нею. Вона була ніби несподівано знайденою частинкою його самого» (с. 51). Закохавшись, він починає замислюватися над природою любові, над тим, що вона є і як довго триває. Поряд немає батька, тож він розпитує маму. Найбільше його цікавить питання: якщо у його батьків була любов, то куди так швидко поділася? І мамина відповідь: «Хтозна», – його аніскільки не влаштовує. «У мене так не буде! – впевнено промовив Тимоха. – Якщо своє знайду, то до кінця» 
 
Може видатися, що автор надміру романтизує героя: скажіть, будь ласка, закохатися в шістнадцять і на все життя! Але ж буває всього: і в житті, і в літературі. Згадаймо, приміром, культову свого часу повість Галини Щербакової «Вам і не снилося». Реалії змінилися, але історія – незмінно актуальна, бо її осердя – людські почуття й хитросплетіння доль.  
І ось, коли здається, що цілий світ існує лише для них двох, один необачний крок – і все опиняється під загрозою – стосунки, почуття і… нове життя.
 
Треба визнати, що тема складна і контроверсійна. І не кожен письменник візьметься за неї. А проте вагітність у 15-16 (а то й раніше!) трапляється нині частіше, ніж хотілося б, – то ж і розголосу потребує не лише у форматі популярних шоу, як-то «Вагітна у 16».  Можна було б до хрипоти сперечатися щодо того, що (бесіди, роз’яснення, приклади) і кому (батьки, вчителі, друзі) варто було б зробити, аби підлітки не опинилися в такій ситуації. Але, як і в житті, то буває трохи не на часі. Автор працює з темою, в основі якої доконаний факт – «це» вже сталося. Попри те, що і Тимоха, і Юля знають про контрацепцію. Звідси – завдання показати можливі причини і варіанти наслідків.
 
У Тимохи є, як мінімум, два приклади з життя. Перший – його батьки: мама завагітніла дуже рано, вони одружилися, але й розлучилися дуже швидко. Другий – історія Маринки: вона завагітніла і зробила аборт. Який варіант вибере Тимко? Читайте самі.  Додам тільки, що повість динамічна, читається легко, в діалогах – баланс між мовленням живим і літературним (без надмірностей), герої зображені правдоподібно й реалістично. Хіба що, хотілося б, аби образ Юлі був прописаний більш розгорнено.
 
Добра підліткова література спрямована зовсім не на те, аби повчати «майже дорослих». Ніхто не любить повчань. І не дослухається. Повість Сергія Гридіна теж не повчає – письменник  пропонує модель можливої поведінки для підлітків, які потрапили в складну ситуацію. 


Обсудить на форуме