Верховна Рада України, 21 травня 2013 року, одноголосно прийняла Постанову № 292-VII «Про встановлення Дня українських миротворців». Постановою визначено 15 липня Днем українських миротворців з подальшим відзначенням його на державному рівні, з метою вшануванням мужності і звитяги, зразкового виконання службових обов'язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам'яті славетних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов'язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.
Шановні учасники украінських миротворчих місіи!
Радимо прочитати :
Шановні учасники украінських миротворчих місіи!
Прииміть щирі вітання зі святом - Днем украінських миротворців!
Ви, украінські миротворці, з перших днів незалежності нашої держави долучилися до міжнародних місій, врятували тисячі життів по усьому світу.
Ваша мужність, доброта, людяність та відданість власніи справі відома у десятках краін.
Ви і зараз стоїте на обороні миру, захищаючи рідну землю від агресора.
Безціннии? досвід украінських миротворців став основою творення сучасної арміі та прикладом, якии надихає нові покоління на виконання наиблагороднішоі та наипочеснішоі місіі - розбудови та усталення миру.
Куліш А. Чужа війна. Повість про український миротворчий контингент на території колишньої Югославії /А.Куліш .- Київ.:Пропала грамота, 2020.-248с.
Про що книга :
Із українського миротворчого контингенту почалась славна бойова історія Збройних сил України. Це книжка про українських миротворців, яку написав миротворець. І це не спомини чи історичне дослідження, а гарна документальна повість, що якнайкраще допоможе зрозуміти і пізнати, що таке миротворча служба. Пощерблені кулями стіни Сараєва, пил боснійських доріг, замурзані діти, зруйновані будинки, волонтери Червоного Хреста, милосердя та жорстокість…
Хто, коли і навіщо стріляє у миротворців – про все на сторінках цієї книжки.
Про автора книги :
Андрій Куліш - популярний військовий блогер «Харитін Старський» працював у USAID, співав реп-кор і просив політичного притулку у Польщі. Але все змінив Іловайськ, і він вирішив продовжити династію батька та діда-танкістів. Це Андрій Куліш, нині – прес-офіцер бригади швидкого реагування Національної Гвардії та ветеран війни.