,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів новин сайту
Січень 2021 (64)
Грудень 2020 (59)
Листопад 2020 (70)
Жовтень 2020 (53)
Вересень 2020 (72)
Серпень 2020 (18)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


Що таке колективний імунітет?

 

-Це коли переважна кількість людей в громаді стійкі до певного збудника хвороби. Його набуття є важливою умовою не-поширення інфекції. Що більше людей мають імунітет до збудника інфекції, то менші ризики її поширення та виникнення спалахів. Зокрема колективний імунітет захищає людей, які з різних причин не можуть вакцинуватися — немовлят, вагітних чи людей з ослабленою імунною системою. https://bit.ly/2HQSnvZ 
-Його можна досягти двома шляхами: завдяки вакцинації та якщо значна частина людей перехворіє та отримає антитіла до збудника природним шляхом. Останній підхід дуже ризикований, адже передбачає безпосередній контакт людини з хворобою, багато з яких можуть призвести до ускладнень, смерті та створювати сильне навантаження на медичні системи. Варіант з "перехворіти” за участі фактично всього населення країни ніколи не показав ефективних результатів. Це реально небезпечно. https://bit.ly/3mSFyjz Тож здебільшого про колективний імунітет говорять, коли йдеться про вакцинацію. Це єдиний безпечний та надійний спосіб здобути колективний імунітет. 
-Досягнення колективного імунітету не зводить до нуля ризики передачі інфекції. У деяких випадках, навіть якщо значна частина дорослих виробила імунітет, хвороба все одно може поширюватися серед дітей. Навіть незначне зниження рівня вакцинації в частині популяції також може стати причиною появи локальних спалахів хвороби. Саме тому важливо, аби якомога більша кількість людей була вакцинована — колективний імунітет має залишатися на стабільно високому рівні. 
-Поріг досягнення колективного імунітету різниться залежно від хвороби і переважно залежить від репродуктивного числа вірусу — простіше кажучи, це означає скільки людей захворіють, якщо матимуть контакт з хворою людиною. Що більш заразна інфекція, то вище репродуктивне число вона матиме. 
Наприклад, аби досягти колективного імунітету проти кору (його репродуктивне число становить приблизно 12-18), потрібно, щоб було вакциновано близько 92-94% населення. https://go.nature.com/3mJoD2A Решта 5% будуть захищені тим, що кір не пошириться серед людей, які матимуть від нього захист вакциною, а отже буде низька ймовірність, що вони матимуть контакт зі збудником.  Для поліомієліту з меншим репродуктивним числом поріг досягнення колективного імунітету становить близько 80%. 
-Яким цей поріг є для COVID-19? Вірус поки вивчають, тож ці дані ще доповнюються та не є остаточними. Наразі відомо, що репродуктивне число вірусу SARS-CoV-2 складає від 2 до 3,2. https://bit.ly/34QQ0Sg При такому рівні від 50% до 67% населення потребуватиме вироблення імунітету, або перехворівши, або через щеплення вакциною. https://bit.ly/34QQ0Sg 
Якщо взяти за приклад США, то приблизно скільки може "коштувати” спроба досягти колективного імунітет, якщо очікувати, що перехворіє близько 60% населення? Тоді повинно перехворіти близько 198 мільйонів людей. Враховуючи показник летальності хвороби, це забере близько 1 мільйона чи може навіть більше життів. https://bit.ly/3mSFyjz  При цьому, аби колективний імунітет зберігався, потрібно, щоб відповідна кількість населення мала антитіла, тобто зберігала імунітет до збудника. Наразі невідомо скільки саме зберігаються антитіла після хвороби на COVID-19, є дуже різні дані і це питання ще вивчають. https://bit.ly/3enjc6x Утім, очевидно, що одужання після хвороби не дає пожиттєвий імунітет, і скоріше за все захист антитілами від повторного інфікування є нетривалим. 
-Є реальний кейс міста, який "досяг” колективного імунітету через кількість людей, які перехворіли та отримали антитіла. Це бразильське місто Манаус. 
У травні його накрив неймовірно потужний спалах COVID-19. У місті з населенням у понад 2 мільйона померло близько 4 тисячі людей, при тому що в ньому налічувалося всього 6% населення віком старше за 60 років. Тож велика кількість смертей припала саме на людей молодшого віку. Смертність сягнула майже 0,25%. За підрахунками, у порівнянні з минулим роком вона була вищою у 4,5 рази (на початку травня). У реальному житті це була катастрофа — медична система зазнала колапсу, через кількість смертей поховання робили в спільних могилах та готували частину з них у лісі, бо місця на кладовищах не було. Мало не в кожній родині міста хтось помер.
На піку спалаху вірусом SARS-CoV-2 було інфіковано понад 44-52% населення одночасно. Вважають, що близько 66% населення міста перехворіло. За кілька місяців (до кінця серпня) спалах буквально стих — в рази зменшилася кількість нових кейсів та смертей. Ця тенденція спонукала деяких дослідників припустити, що Манаус досяг колективного імунітету і це, ймовірно, уповільнило поширення вірусу. Це результати дослідження, яке поки опубліковано в препринті. https://bit.ly/3kXQMTd  
Що у цьому місті відбувається зараз? Знову поступове збільшення кейсів та смертей, що наводить на висновки, що з вірусом SARS-CoV-2, колективний імунітет, здобутий такий шляхом, не працює. Ціна за такий імунітет — тисячі смертей. Зрештою, йдеться не лише про смертність. COVID-19 може спричинити довготривалі наслідки, фінансові втрати та ментальні проблеми. У цьому місті майже 60 тисяч людей з цим стикнулися. 
Тож єдиним реальним способом зупинити поширення вірусу є досягнення колективного імунітету завдяки вакцинації. Імунітет населення, здобутий завдяки вакцині, зможе кардинально зменшити захворюваність та спинити пандемію. Вакцини вже довели свою спроможність буквально знищувати хвороби, які колись лякали весь світ, — це натуральна віспа і поліомієліт, який скоріше за все буде також скоро подолано. 
Поки нам залишається набратися терпіння і дотримуватися заходів безпеки, аби зменшувати поширення вірусу — носіння масок, дотримання фізичної дистанції, гігієни рук, тестування, ізоляція інфікованих вірусом людей та турбота про ментальне здоров’я одне одного.Обсудить на форуме