У 1992 році Генеральна Асамблея ООН у спеціальній резолюції проголосила щорічний захід всесвітнього масштабу — 3 грудня стало датою Міжнародного дня людей з . обмеженими можливостямиЗаходи, до яких закликає всі країни ООН, слід спрямувати на інтеграцію людей з інвалідністю в життя нашого суспільства. Це необхідно втілювати, бо від цього залежить наша цивілізованість.
Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислюватися над непростою долею людей з обмеженими можливостями не тільки цього дня, а не забувати про те, що вони постійно потребують особливої уваги та допомоги.
Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, гарантування доступу до гідної освіти і робочих місць на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України. Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення осіб з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надання пільг, конституційно гарантувала на рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.
Цей день — нагадування людству про його обов’язок виявляти турботу й милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства — осіб із інвалідністю.
Бажаємо рівних можливостей, віри та щастя, бадьорості духу та міцного здоров’я, надалі залишатися для нас прикладом безмежних людських можливостей, міцної сили волі, що ці можливості породжує. Нехай справдяться всі ваші бажання, мрії та задуми!
Користуючись нагодою дякуємо всім, хто опікується особами з інвалідністю, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги — реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Нехай ваша щоденна турбота допомагає мужнім людям забувати про труднощі, а їхні серця наповнюються теплотою і впевненістю в завтрашньому дні. Від усього серця зичимо вам міцного здоров'я, щастя, успіхів у всіх ваших справах.