Центральна міська публічна бібліотека
Довідково - інформаційний сектор
«Прилетіла ластівочка»
Презентація однієї книги
«…є в цьому щось несправедливе. Те, що зводить нанівець увесь сенс життя. Закреслює всі прагнення, бажання, почуття, боротьбу за місце під сонцем, любов до близьких. Коли бачиш це відмирання щодня, думаєш: чи є в тому бодай якась справедливість? І втрачаєш сенс усього. Усього!
Роздобудько , І.
Роздобудько , І. Прилетіла ластівочка: роман/ І. Роздобудько . - К.: Нора-Друк, 2018. - 304 с.
Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині?
Вперше твір, який називається "Щедрик”, написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин.
Авторка роману "Прилетіла ластівочка” запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.
А тим часом світом шириться "Щедрик"... Завдяки українській капелі під керівництвом Олександра Кошиця. У 1919 році за сприяння Симона Петлюри капела вирушила у світове турне з метою: "показати Європі душу і музичну творчість українського народу, бо подорож ця мусила бути пропагандою у зв'язку з національно- державним відродженням України". Але після падіння УНР і встановлення на теренах України радянської влади, капела Кошиця не повернулася в СРСР, а в повному складі залишилася на еміграції. Леонтович теж готувався емігрувати.
А ще ця книга по вінця наповнена музикою, творчістю, коханням, стражданням, самопожертвою. Написана чудовою, мелодійною мовою, як сам "Щедрик".
А Микола Леонтович постає поруч з такими відомими людьми як Джордж Ґершвін (американський композитор), Меріан Колдвел Купер (режисер і продюсер першого фільму про Кінг Конгаа), Пітер Вільговський (американський композитор)
І летять ластівочки над світом, різними країнами, зливаючись в єдину поліфонію, хоч кожен голос веде свою неповторну партію, свої чотири ноти:
"Щедрик, Щедрик, щедрівочка,
Прилетіла ластівочка..."
Провідний бібліограф ЦМПБ Шпакова Н.