У червні 1972 року в Стокгольмі, Швеція, на конференції ООН з питань довкілля людини було прийнято Декларацію, в якій зазначено необхідність розробки критеріїв та загальних принципів щодо збереження та поліпшення якості навколишнього середовища.
Екологічна освіта є динамічним та спільним процесом для людського усвідомлення того, що дозволяє виявити екологічні проблеми як глобального, так і місцевого рівнів.
Вона також спрямована на виявлення взаємодій між людиною та довкіллям, а також стосується гармонізації діяльності людини з природою на основі сталого розвитку для забезпечення якості життя майбутніх поколінь.
У країнах, що розвиваються, більшість екологічних проблем спричинені недостатньою освіченістю населення. Так що необхідно не тільки сприяти інформуванню населення, а й розвивати відповідну його поведінку.
Донеччина завжди була флагманом нововведень. І у галузі екологічного виховання та просвіти нам є чим пишатися. Ми стали першими серед регіонів України, хто підійшов до цієї найважливішої проблематики комплексно. У 2019 році на виконання доручення голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Кириленка П.О. була розроблена міжвідомча регіональна програма «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки», метою якої є розбудова якісної системи багаторівневої, інтегрованої та доступної екологічної просвіти та інформування відповідно до запитів суспільства, вимог інноваційного розвитку громад, європейських вимірів і стандартів для сталого розвитку Донецької області, розвиток та підтримка активної позиції громадян у збереженні довкілля, виховання патріотизму, любові до рідного краю.