,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Січень 2025 (2)
Грудень 2024 (10)
Листопад 2024 (12)
Жовтень 2024 (20)
Вересень 2024 (42)
Серпень 2024 (30)
«    Січень 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Чому ти такий егоїст? Братья Стояловы

«Чому ти такий егоїст?!» - В серцях вигукує мати, вичитуючи недбайливого сина. Хлопчик стоїть, потупивши погляд. Йому соромно, неймовірно соромно за свій низький вчинок. Коли він виросте, ніхто більше не назве його егоїстом. Він все робитиме для інших. І цей шматочок торта, з'їдений поспіхом, зараз здається гірким. Чи це від сліз? Жахливо, тепер татові не дістанеться ласощів. Але тортик був таким смачним ...
З самого дитинства нам твердять одне й те ж: не будь егоїстом, ну чому ти не такий, як Маша (Федя, Стьопа ...) із сусіднього під'їзду? Адже треба ділитися своїми речами, поступати на догоду іншим, а не собі. Чи так це правильно? Адже діти за своєю природою егоїстичні, а думка про те, що бути егоїстом - це погано, вселяється нам іншими.
Так чи шкідливий егоїзм? Це дійсно риса, якою потрібно соромитися, усіма силами намагатися викорінити? Чи погано любити себе і відстоювати свої інтереси, навіть на шкоду іншим?
Хто на світі всіх миліше?
Любочка була на всі сто відсотків упевнена в своїй привабливості. Ну, ще б пак, адже такої прекрасної, розумної, доброї і веселої дівчини не знайти в цілому світі. І звичайно, вона вимагала тільки самого кращого для себе. Якщо одяг - стильна і дорога, косметика - по помаді і тіням до кожної кофтинці. Улюблена фраза дівчата звучала приблизно так: «Я у себе одна, і мені для себе нічого не шкода». Але варто відзначити важливий факт, Любочка була не одна. У паспорті стояла печатка, яка означала наявність в житті красуні чоловіка. Серьожа закохався в дівчину моментально і всіма силами намагався домогтися її прихильності. І ось, великий день відбувся - весілля. Тепер-то вони заживуть довго, і щастя їх буде безхмарно. Реальність виявилася прозаїчніше. Новоспечений чоловік працював менеджером з продажу в однієї, не дуже великий фірмі. Йому довелося шукати кращу роботу, адже улюблена вимагала тільки самого кращого для себе. Сергій взяв на себе купівлю продуктів (не можна допустити, щоб Любочка носила тяжкості), а також готування і прибирання (манікюр коштує дорого). А працювати дівчині не дуже хотілося. «Ти чоловік, ось і забезпечують сім'ю!» - Голосила Любочка у відповідь на несміливі спроби чоловіка виправити ситуацію. Так вони і жили, навряд Чи довго (разом) і - дуже сумнівно - щасливо ...
Подумайте, можливо, ви дізнаєтесь у «Любочці» когось із своїх знайомих, друзів чи близьких? І зовсім не обов'язково жіночої статі. Це всього лише образ. Егоїзм у чистому вигляді. Всі думкою лише про себе коханого (ой). Гарна самооцінка - це запорука життєвого успіху, але коли в думках світ починає крутитися тільки навколо вас, а сенс життя інших людей - догоджати вашим примхам, тут потрібно гарненько подумати, до чого рано чи пізно призведе таке ставлення. Згадайте, як часто у розмові ви згадуєте слово «Я», перебиває співрозмовника на півслові, лише б повідати йому про свої проблеми або «неймовірних досягнення». Якщо розмова в основному крутиться навколо вашої персони, повірте, незабаром люди стануть розбігатися від вас як від чуми, лише б не чути черговий історії.
«Ну й добре, - вигукнуть деякі. - Потрібні мені ці люди. Не хочуть спілкуватися - і нехай ». Залишитися в гордій самоті - не дуже хороший варіант. Можна завести нових друзів, але від створеної раніше репутації, на жаль, нікуди не дітися. У наш час дуже багато що вирішують контакти, і не має значення, у якій сфері ви працюватимете. Гарні, доброзичливі відносини можна підтримувати й з продавщицею в магазині.
Під час зустрічі на запитання: «Як справи?» Не варто вивалювати на співрозмовника гори непотрібної йому інформації, навіть якщо ви знаєте один одного давно. З одного боку, не скаржтеся постійно на свої проблеми (грошей немає, здоров'я підвела, а вдома взагалі життя через ніякого) - людям не дуже подобається, коли на них перевалюють чужі проблеми. З іншого боку, хвастощами також важко завоювати симпатію, і співати дифірамби своїй ненаглядної персони на кшталт «Я такий розумний, красивий, талановитий, все-все у мене виходить, і грошей кури не клюють» також не додадуть очок на вашу користь. Тому в розмові обмежтеся простим «Спасибі, все добре» і запитайте про співрозмовника. Природно, якщо він сам у відповідь почне вас «вантажити» і подібне повторюється при кожній зустрічі - знайомство з цією людиною не обіцяє вам нічого хорошого (якщо тільки він не ваш начальник). Запитайте про справи на роботі, можливо, дайте пару рад (але не нав'язливо), поцікавтеся здоров'ям близьких і справами дітей. У майбутньому ви будете викликати у цієї людини позитивні емоції.
Надавайте допомогу, якщо вас про це просять. Кажуть, люди пам'ятають тільки погане, а про хороше воліють забути. Іноді це дійсно так, але в більшості випадків вам також допоможуть, коли прийде час. Тільки не варто постійно нагадувати про своє «добрій справі». Ефект буде протилежний. Також не дозволяйте сідати вам на шию. Допомогти один раз або два можна, якщо ж це перетворюється у звичку - вживайте заходів.
Допомагайте, не розраховуючи на компенсацію. Провести бабусю через дорогу - немає проблем, донести сусідці важку сумку - будь ласка. Пам'ятайте: хороша репутація високо цінується, особливо в маленьких містах, де куди не плюнь - потрапиш в знайомого. Але сильно не говорила про свої «досягнення».
Ідіть на компроміси, не слід відстоювати свою думку з піною біля рота. Завзятість - хороша риса, поки не переростає в банальне впертість.
Головне, щоб іншим було добре ...
Наша друга героїня була повною протилежністю Любочки. Світлана Сергіївна - красива, освічена жінка, тридцяти п'яти років від роду, поклала велику частину свого життя на служіння людям. Їй теж в дитинстві не раз твердили, що в першу чергу необхідно думати про інших, ставити їх інтереси вище за свої, а егоїзм - один з найстрашніших вад, який потрібно викоренити. Жінка запам'ятала напучення батьків і прямувала їм у точності. Працювала наша героїня вчителем англійського мови в одній з районних шкіл. Свій предмет вона знала досконало, але от лихо - дітям не було ніякого діла до «училка», яка не може підтримати дисципліну в класі. Колеги користувалися безвідмовністю жінки при кожному зручному випадку. На вулиці Світлана часто зустрічала різноманітних «бідних і страждущих» й не могли їм відмовити. Будинки ситуація була не краща. Чоловік, в молодості вважає себе великим художником, тепер вдавався думкам про людський підступність і дурості, зручно влаштувавшись на дивані перед телевізором. Іноді намагався створити «Шедевр», тільки продати його мазанину не представлялося можливим. П'ятнадцятирічна донька вважала себе дорослою і незалежною, але це не заважало їй просити у мами грошей на «обновку», адже не спинилася дівчині її віку ходити в одній і тій же кофтині два дні поспіль. Світлана Сергіївна була впевнена, що робить все правильно. Навіть якщо сама вдягається в «секонд» і купує третьосортну косметику, зате її сім'я ні в чому не потребує. Головне - допомагати людям, навіть якщо вони не дякують, її старання обов'язково будуть винагороджені ...
У даному випадку ми бачимо приклад прямо протилежний егоїзму - повне самопожертву. У біблійному сенсі - дуже похвально, але в реальному світі так жити неможливо. Забути про себе і про власні потреби можна, тільки дочекатися подяки за свої зусилля важче, ніж снігу в липні. Подумайте, як часто вас просять щось зробити, не розраховуючи на подяку. Можливо, подруга благає приїхати до неї в три години ночі, щоб послухати про її амурні справи? Або начальник вмовляє попрацювати понаднормово без доплати, пояснюючи це тим, що ви просто незамінний працівник і без вас уся робота стане.
Допомагати іншим можна. Доки вони не зрозуміють, що вашою добротою можна безкарно користуватися і зручно розташовуватися на шиї, звісивши ніжки. Ні в якому разі не дозволяйте собою маніпулювати. Якщо зробити що-то не в ваших інтересах і це не приносить нічого окрім занепокоєння - твердо кажете «Ні». На початку буде складно, але запам'ятайте: ви не заслужите розташування до себе людей, якщо беззаперечно станете виконувати їхні прохання. Швидше за просливете ганчіркою. Воно вам потрібно?!
А тепер декілька порад, як перестати віддавати всього себе служіння на невдячних у своїй більшості людям і почати жити для себе.
Якщо у вас є хобі, улюблена справа, яку ви робите із задоволенням, але на нього часто не вистачає часу - заведіть правило кожен день протягом, наприклад, години займатися тільки їм. Як би сильно не потребували вас домашні, друзі і товариші по службі, вони можуть почекати або чудово обійтися своїми силами. Заняття улюбленою справою, яке до того ж виходить, додасть вам ваги у власних очах, впевненості та гарного настрою.
Купуйте давно бажану річ. Природно, якщо ви мрієте про дорогому автомобілі, а фінанси співають романси, цю раду не актуальне. Але якусь маленьку річ, приємну дрібничку придбати ви зобов'язані. Тому що вам захотілося, от і все. Ви на дієті, а так хочеться шоколадних тістечок? Немає проблем, від парочки шкоди не буде. Головне - ви робите приємно собі.
Не бійтеся відмовляти. Ви нікому нічого не винні. Якщо людина активно тисне на ваше почуття провини - зведіть спілкування до мінімуму.
Не допомагає вуличним жебракам. У своїй більшості, місячний дохід цих «страждущих» перевищує ваш.
Здійсніть давно забуту мрію. Ви хотіли піти в похід або зайнятися альпінізмом? Трохи часу і засобів можна виділити без шкоди для сімейного бюджету.
Починайте ранок з позитивних афірмації. Говоріть собі: «Я самий кращий, самий гарний». Напишіть власні твердження і повторюйте, поки не впевнений в їх істинності.
Золота середина
Як казав один мій друг, егоїзмом не володіють тільки мертві і божевільні. Тому не варто відчувати провину, коли ставите свої інтереси є понад інших. Звичайно, якщо це не перетворюється у звичку. У всьому слід знати міру. Трохи егоїзму ніколи і нікому не завадить. Будьте самодостатнім чоловіком, ваша самооцінка не повинна залежати від похвали чи осуду оточуючих. Плювати на суспільство - не найкраща ідея, але поставити суспільство вище себе - також не доставить вам щастя.


Обсудить на форуме