Відкрите, мирне суспільство – це суспільство, яке базується на визнанні того факту, що ніхто не має монополії на істину, що різні люди мають різні погляди та інтереси і що існує потреба в установах, які б захищали права усіх людей і давали б їм змогу жити разом у мирі та злагоді.
У рамках участі у комплексному міжнародному освітньому проєкті «Цілі сталого розвитку – ключові напрямки розвитку нашої планети» 23 червня в Центральній міській публічній бібліотеці для дітей було проведено чергове заняття – правова година «Ми – виборці. Розуміємо і впливаємо» з вивчення цілі 16 «Мир та справедливість». Висновком заняття стало ствердження що без миру, стабільності, забезпечення прав людини та ефективного врядування на принципах верховенства права не можна сподіватися на сталий розвиток. Учасникам заняття були презентовані «Права дитини» з подальшим їх обговоренням. Діти зацікавились виконанням завдання з метою зробити дивовижний квітковий букет, який об’єднав всіх. Учасники також скористалися правом майбутніх виборців. Але спочатку ознайомилися з правилами голосування та основними атрибутами виборів. Допомогла в цьому завданні казка «Скейтпарк, або діяти за, а не проти».
Організаторами проєкту є польський Фонд CultureLab та українська громадська організація «Дитячий телевізійний театр «Юрашки» у партнерстві з: ВГО Українська бібліотечна асоціація, Управлінням освіти Львівської міської ради, Львівською обласною бібліотекою для дітей, Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Проєкт співфінансується Польсько-Американським Фондом «Свободи» в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», що реалізується Фондом «Освіта для демократії». Метою проєкту є заохочення педагогів та працівників культурно-освітніх закладів, які працюють з дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку, до активних дій задля сталого розвитку.