Уряд затвердив План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року з доопрацюванням у п’ятиденний строк.
«Затвердження Нацстратегії безбар’єрності стало важливим кроком для впровадження цивілізованих підходів до потреб кожної людини. І я рада, що сьогодні Уряд затвердив відповідний План заходів для реалізації пріоритетів цього документу у найближчі два роки. Філософія безбар’єрності має впроваджуватися як на рівні держави, так і на рівні кожної громади. Й поняття безбар’єрності має бути зрозумілим для кожного. Пояснювати його треба не складними чи чиновницькими термінами, а близькими для кожного прикладами. Саме для цього буде розроблений «Довідник з безбар’єрності» — збірник, у якому доступною мовою ми розкажемо про толерантне спілкування», — наголосила перша леді Олена Зеленська.
«250 проєктів, що увійшли до Національної стратегії безбар’єрності, – це ті реальні зміни, на які роками чекали мільйони українців у кожній територіальній громаді: від Ужгорода до Луганщини, від Чернігова до Одеси. План заходів стане «дорожньою картою» для кожного міністерства, у межах своєї сфери відповідальності. Також сьогодні презентовано сім ключових проєктів цього Плану, які відповідають на найбільші виклики, пов’язані з суспільними бар’єрами»,— зауважив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Своєю чергою, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зауважив, що безбар’єрність має стати стандартом для українського суспільства.
«Вірю, що спільними зусиллями нам вдасться подолати всі бар’єри, які існують в нашій державі сьогодні. Дякую першій леді Олені Зеленській за цю ініціативу та постійну увагу до теми, а Уряду — за підтримку», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.
Відтак, План заходів на 2021-2022 роки передбачає:
•Створення безбар’єрного доступу пасажирів до об’єктів транспортної інфраструктури;
•Підвищення обізнаності маломобільних груп населення про свої права та можливості їх реалізації;
•Підключення до оптичного Інтернету 6 тисяч об’єктів соціальної інфраструктури, розташованих у сільській місцевості;
•Оновлення низки державних будівельних норм відповідно до сучасних вимог бар’єрності та посилення контролю за дотриманням державних будівельних норм. Впровадження нових стандартів доступності громадських будівель;
•Підвищення підприємницької діяльності ветеранів. Для цього буде створено онлайн-платформу, яка надасть доступ ветеранам до всіх необхідних сервісів для започаткування, ведення та розвитку бізнесу;
•Впровадження в Україні Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я;
•Створення освітньої моделі, яка забезпечує підтримку в освітньому процесі будь-якої дитини, яка цього потребує тощо.
Фінансове забезпечення реалізації Стратегії буде здійснюватись коштом державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел не заборонених законодавством.
Зазначимо, відтепер профільні міністерства та інші органи центральної виконавчої влади, які відповідальні за виконання Плану заходів, а також обласні та Київська міська державні адміністрації зобов’язані щороку до 1 березня подавати інформацію до Мінрегіону та до 1 квітня до Кабінету Міністрів України про стан виконання Плану заходів.