Василь Шкляр — один з найвідоміших письменників сучасної України. Кожна його книжка стає бестселером. Успіх його романів приголомшливий: відзнаки, премії, гран-прі, постійні перевидання, переклади іноземними мовами. В цоьму році за програмою поповнення фондів публічних бібліотек від Українського інституту книги наша бібліотека отримала найдивовижніший роман Василя Шкляра «Характерник», в якому на основі документальних джерел автор творить яскраву історичну реальність з життя відомого козака – характерника, кошового атамана Івана Сірко. Роман був представлений для відвідувачів Центру ресурсів та дозвілля для осіб похилого віку в рамках проєкту Швейцарського фонду Фредеріка Фогеля.
На початку презентації відвідувачі Центру були ознайомлені з історією, спогадами, легендами та переказами про козаків-характерників, їх властивостями та вміннями. Козаки - характерники вміли зупиняти кров, заговорювати біль, ловити кулі голими руками, ходити по воді та вогню, годинами перебувати під водою, ставати невидимим, гіпнозувати, з'являтися у кількох місцях водночас та викликати панічний жах у ворогів, що спричиняло панічну втечу їх з поля бою. Також такі козаки могли бачити майбутнє, події, що відбувалися за сотні кілометрів в інших краях, впливали на свідомість людей, неживу природу, лікували смертельні рани (навіть ставили на ноги мертвих!), знаходили скарби, виходили сухими з води.
Тож, завдяки Українському інституту книги, не тільки відвідувачі Центру, а й всі користувачі Бібліотеки мають унікальну можливість прочитати роман Василя Шкляра «Характерник», і поринути у живописну історичну дійсність «лицарів списа і шаблі».