80 років тому в урочищі Бабин Яр у Києві була проведена одна з найбільш страхітливих масових акцій знищення євреїв у часи Другої світової війни. Як символ Голокосту, Бабин Яр є не менш сумнозвісним за Аушвіц.
Протягом століть урочище Бабин Яр було багатонаціональним і багатоконфесійним некрополем. 29-30 вересня 1941 року за два дні в Бабиному Яру було вбито близько 34 тисяч українських євреїв Києва, тому Бабин Яр став головним символом Голокосту в Україні та світі.
Під час війни в Бабиному Яру розстріляли мешканців кількох ромських таборів, пацієнтів психіатричної лікарні, діячів українського націоналістичного руху, радянських військовополонених, підпільників, цивільних заручників та тих, кого окупаційна влада вважала своїми ворогами і прирікала на смерть. Кількість жертв, за оцінками істориків, сягає щонайменше 100 тисяч людей, більшість з яких (понад дві третини) загинули лише тому, що були євреями.
Пам'ять про жертв Бабиного Яру та сліди злочинів, вчинених у цьому місці, ще під час Другої світової війни намагалися знищити німці. Потім впродовж десятиліть Радянський Союз не визнавав Голокост як факт, а акції з вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру влаштовували дисиденти-шістдесятники.
Сьогодні, 29 вересня, весь світ і Україна зокрема згадують цю жахливу трагедію. Гончаренко центри по всій Україні ініціюють вшанування 80-ї річниці кривавої драми, що сталася в Києві. У містах, де є Гончаренко центри, ми відвідаємо значущі для єврейської спільноти місця пам'яті, меморіальні локації жертв Другої світової війни, щоб вшанувати пам'ять жертв Голокосту та Бабиного Яру. А також проведемо публічні покази документального фільму Сергія Буковського "Назви своє ім'я", продюсованого Стівеном Спілберґом.
Вічна пам'ять жертвам Бабиного Яру!