Шановні користувачі!
Цьогоріч 9 листопада виповнюється 15 років з дня підписання Україною Конвенції. Історія не знає іншого документа, що викликав би водночас суспільне сприйняття і повагу, визнання необхідності дотримуватися його положень та бажання удосконалюватися.
4 листопада 1950 року у Римі десятьма європейськими державами була підписана Європейська конвенція про захист прав людини та основоположних свобод. Прийняття цього документу стало визначною подією в тогочасному міжнародному праві, адже Конвенція не лише встановила певний перелік прав і свобод особи, але й створила спеціальні установи, що отримали повноваження здійснювати контроль, зокрема судовий, за дотриманням її положень і розглядати позови приватних осіб до держави. За понад півстоліття вона багато разів змінювалася та доповнювалася протоколами до неї.
Україна, вступивши до Ради Європи, 9 листопада 1995 року підписала Конвенцію. З набранням Конвенцією чинності для України, після її ратифікації Верховною Радою 17 липня 1997 року, наша держава визнала для себе обов’язковою юрисдикцію Європейського Суду. В Україні було запроваджено механізм гармонізації правової системи нашої держави з нормами й стандартами Ради Європи. Вступ України до Ради Європи та її приєднання до Європейської конвенції з прав людини спонукає Україну до критичного аналізу та оцінки своїх здобутків в цій галузі та виконання взятих на себе зобов’язань із забезпечення високого рівня захисту прав людини.
План заходів щодо відзначення в місті Костянтинівка 60-ї річниці з дня підписання Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року
ЦМПБ ім. М. Горького
(Жовтень-Листопад 2010 року)
Жовтень
20-30.10 – перегляд правової літератури “Права людини в Україні: історія і сучасність”; мас. користувач, читальний зал;
Правова закладка “Конвенція про захист прав людини: сьогодення”, мас. користувач, довідково-інформаційний сектор.
Листопад
1-10.11 – виставка-розмова “Мої права – це обов’язки інших; права інших – це мої обов’язки”; юнацтво, абонемент для юнацтва.
4.11 об 11 годині – огляд сайтів “ЗМІ про права людини” , мас. користувач, Інтернет-центр.