18 жовтня відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми.
День заснований Європарламентом в 2007 році. Торгівля людьми - це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і з метою сексуальної експлуатації.
Щорічно жертвами цього злочину стають близько 2 млн осіб, причому третина з них - діти. За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.
На сьогодні Україна є однією з основних країн, що постраждали в Європі від сучасного рабства. І якщо на початку 2000 років - це була в основному торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз переважає трудова експлуатація.
Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми щодо статі: якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз більше 60% складають чоловіки. Люди з України виявилися в ситуації сучасного рабства в більш ніж 50 країнах.
Не варто вважати, що жертвами сучасних работоргівців стають люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих багато людей з технічною освітою і навіть вищою освітою. Те ж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих молодшої було всього три роки, а найстаршій - вісімдесят три.
Варто нагадати, що Україна ратифікувала у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. У вересні 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про протидію торгівлі людьми». В цьому ж році український парламент ратифікував ще один документ - Конвенцію Ради Європи № 201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов'язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.
Крім Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, існує і Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 30 липня.
Ми закликаємо усіх берегти своє життя, бути уважними під час обрання роботодавця.
Особлива увага на правила безпечного працевлаштування за кордоном❗️
А саме:
• Обов’язково переконайтесь, що Ваша робота за кордоном має законний статус. Ще до виїзду Ви маєте отримати дозвіл на роботу або робочу візу - робочу, а не туристичну.
• Обов’язково звертайтесь до амбасади країни призначення особисто, особливо якщо ви звертаєтесь за робочою візою.
• Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств, консульських установ та прикордонних пунктів пропуску. Це Ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у Вас. Якщо Ви загубили свій паспорт за кордоном або ж його відібрали у Вас силою, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні
• Зробіть ксерокопії всіх важливих документів! Ще до виїзду зробіть ксерокопії Вашого паспорта, візи,страхового поліса та будь-яких інших документів, пов'язаних із поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії своїм рідним та/або друзям в Україні
• Обов’язково запишіть контактну інформацію організацій, які можуть допомогти вам захиститись від зловживань. Цей перелік контактної інформації має включати амбасади/консульства України за кордоном та, якщо можливо, урядові та неурядові організації, які займаються захистом прав мігрантів у відповідній країні призначення.
• Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де Ви будете працювати та про безпечне й надійне місце проживання
Подбайте про власну безпеку заздалегідь.
Дізнайтеся про свої права під час навчання, роботи, подорожі чи життя за кордоном.
Зателефонуйте📱 до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501, 527
#ПрацюйБезпечно #протидійТоргівліЛюдьми