90-річчя Донецької області – важлива та пам’ятна дата. З цієї нагоди Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека підготувала віртуальну подорож до дивовижної геологічної пам'ятки природи загальнодержавного значення: Дружківських скам'янілих дерев. Це незвичайне і атмосферне місце неймовірної історії, де всього за кілька секунд із сучасності потрапляєш у таку сиву давнину, що навіть древність динозаврів перед нею тьмяніє.
Примітка: мільйони років тому на території пам’ятника природи було величезне море. Від нього залишилися окам’янілі морські їжаки та акулячі щелепи.
Кам’яні дерева – це залишки великих вічнозелених листяних дерев Араукарій, що росли 250 мільйонів років тому, до появи моря. Згодом морська вода вимивала органічні речовини зі стовбурів дерев, замінюючи їх на мінеральні. Так вони й окаменіли. Подібне явище природи є вкрай рідкісним і спостерігається також в Австралії та американському штаті Аризона.
Серед дружківських скам’янілих дерев найбільшим є стовбур, довжина якого шість метрів, а діаметр – один метр. Скам’яніли дерева були знайдені, коли розробляли кар’єр із кварцевим піском для доменних печей.