21 липня 1906 року народилася українська поетеса, публіцистка, літературна критикиня, діячка ОУН Олена Теліга. Її біографія трагічна та швидкоплинна, а життя авторки обірвали 21 лютого 1942 року в Бабиному Яру. За собою лишила декілька поетичних збірок і слід в українській історії.
"Оригінальна в образах та ідеях; цілісна, як рідко хто інший; елегантна у формі своїх віршів; горда в наставленні до життя – вона лишила нам взір справжньої панської поезії в найкращім значенні слова, поезії, позбавленої всього вульгарного, простацького… З’явилась вона, спалахнула і згоріла на тяжкім та сірім, потім криваво-червонім небі війни й революції, неначе блискуча зірка, лишаючи яскраве світло по собі, яке палахкотітиме нащадкам", – так характеризував Олену Телігу Дмитро Донцов, український політичний діяч та ідеолог українського націоналізму.
В Костянтинівській центральній міській публічній бібліотеці з метою відзначення Міжнародного дня рідної мови презентується виставка-портрет "Олена Теліга - людина Свободи". Відвідувачам бібліотеки пропонуються книги про життєвий і творчий шлях Олени Теліги.