Шановні користувачі та громадо міста!
Сьогодні ґендер - це одне з ключових понять суспільства, яке напряму торкається економічних, соціальних, політичних, правових процесів, що відбуваються в ньому. Успішне подолання ґендерних проблем, як зазначалось вище, є передумовою для побудови стабільної, успішної держави. Центральна міська публічна бібліотека пропонує Вашій увазі цикл публікацій присвячений інформації з ґендерних питань.
Гендерно зумовлене насильство: що це?
Гендерно зумовлене насильство ("genderbased violence”) – це насильство, яке вчиняється щодо осіб через їхню стать або стосується переважно осіб певної статі. Це крайній вияв дискримінації за ознакою статі, жертвами якого найчастіше стають жінки.
Проблема здійснення ГЗН асоціюється саме із жінками та дівчатами як такими, що є вразливою категорію до прояву даного типу насильства. UNICEF перелічує такі форми ГЗН: насильство з боку інтимного партнера, сексуальне насильство, дитячі шлюби, каліцтво жіночих статевих органів, торгівля з метою сексуальної експлуатації, жіноче дітовбивство та злочини «честі».
Гендерно зумовлене насильство щодо жінок означає насильство, яке спрямоване проти жінки через те, що вона є жінкою, або яке зачипає жінок непропорційно.
Виділяють такі види гендерно зумовленого насильства:
-фізичне насильство
-психологічне насильство;
-сексуальне насильство;
-економічне насильство;
-домашнє насильство;
-переслідування
-зґвалтування;
-сексуальні домагання;
-каліцтво жіночих геніталій;
-примусову стерилізацію;
-примусовий аборт;
-примусовий шлюб;
-злочини в ім’я так званої честі;
-насильство в інституційному середовищі;
-насильство у воєнних, конфліктних та постконфліктних ситуаціях; торгівлю людьми;
- гендерну дискримінацію.
Одним із найпоширеніших різновидів гендерно зумовленого насильства є домашнє насильство. Так, за інформацією Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA), щороку в Україні і результаті домашнього насильства гинуть 600 жінок.