15 вересня
Україна до сьогодення є країною, де влада належить чоловікам, які не квапляться віддавати її жінкам. При цьому порушуються права людини, особливо жінок. Сьогодні все більше суспільство турбує питання гендерної рівності. Ця тема знайшла відгук в роботі фахівців ЦМПБ ім. М. Горького при проведенні масових заходів. Знання, які отримали бібліотекар 1 категорії з масової роботи Костильова Людмила та провідний бібліотекар відділу обслуговування Бондаренко Ірина в ході проведення семінару-тренінгу для тренерів "Азбука рівних можливостей” , використали при проведенні власного воркшопу для студентів КАТЛНАУ. Учасники тренінгу розглянули питання статі, гендера, гендерних стереотипів, гендерних ролей. Разом із тренерами молоді хлопці та дівчата виконували різні завдання за темою тренінгового заняття. Результатом співпраці студентів і фахівців бібліотеки стало написання слоганів за темою «Жінка у владі - теоретичні права і реальні можливості” і розклеювання цих постерів у громадських куточках нашого міста.
19 травня в нашій бібліотеці був проведений тренінг «Гендерна рівність» (в рамках проекту «Гендерна рівність і громада»). Він відбувся завдяки Меттіссону Брейді – американському волонтеру Корпусу Миру (США). До читального залу були запрошені учні КПБЛ, студенти КТЛНАУ, фахівці міськвиконкому, центру зайнятості, лікарі. Свою тренерську майсерність продемонстрував психолог Званіч Д. Учасники працювали індивідуально і в групах, переглянули електронну презентацію по темі, мультфільм, виконали цікаві завдання, але головне – аргументовано висловлювали свої думки. Найцікавішим виявилося останнє завдання – створити сценарій соціальної реклами для телебачення по темі тренінгу. Учасники висловили цікаві ідеї, які для втілення в життя потребують нових зустрічей. Так що – до скорого побачення!
З 19 по 21 квітня в ЦМПБ ім. М. Горького відбувся тренінг для тренерів "Абетка рівних можливостей” (Гендер для молоді за допомогою методів неформальної освіти). Заняття проводили тренери – Закревська Світлана, Донецька громадська організація "Альянс”, Альона Каравай, "Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій”. Pinup является одним из самых успешных игорных заведений в сети. Координатор (організатор) – Меттіссон Брейді (волонтер Корпусу Миру, США). Учасники тренінгу – практичні психологи ЦПП МУО, фахівці ЦССДМ, Управління праці і соціального захисту, Донецького обласного благодійного фонду "Оберіг”, студенти 3 курса індустріального технікуму. Тренери поділились з учасниками тренінга знаннями і практичними навичками з питань гендерної політики, захисту інтересів жінок від дискримінації зі статевої ознаки, рівних можливостей чоловіків і жінок. По закінченні занять всі учасники отримали сертифікати, які надають право проводити подібні тренінги в учбових закладах , установах для членів громади міста.