Двадцять років минуло відтоді, як Україна з гідністю проголосила про свою незалежність. З сивої давнини тягнеться наш шлях до цього дня – Дня незалежності країни. Це був довгий і важкий шлях нашого народу : від часів появи на цій святій землі перших людей і аж у майбутнє. Дуже тернистим був цей шлях до волі. Скільки всього – славного і ганебного, величного і принизливого, скільки злетів і падінь довелося пережити нашому народові на цьому шляху! І згадуючи все, ми маємо можливість реально оцінити те, що нині живемо в незалежній державі.
1 вересня ЦМДБ ім. О.Кошового запросила до себе учнів 5-б, 6-в, 7-б та 10-х класів ОШ № 5 на перший урок, присвячений цій знаменній в історії України даті. Бібліотекарі запропонували учням перегорнути кілька сторінок нашої історії, аби згадати шлях до незалежності. Ведучі, учні 6-б класу, розповіли легенду про походження назви «Україна». Вона розповідає, що на світанку нашої Землі Бог оглядав творіння рук своїх і, втомившись, вирішив перепочити. Земля, куди спустився Бог з ангелами, була вельми багатою на сонце, рослини, звірів та пташок. Але найбільше сподобались Богові люди того краю. До якої хати не заходив він зі своїми супутниками – всюди їх зустрічали хлібом і сіллю. Уподобав Бог ту місцину і часто відвідував її з словами: «Рушаймо у край!». Кажуть, з того і пішла назва – Україна. Далі ведучі розповіли про створення Київської Русі, про князів Володимира та Ярослава Мудрого, про бравих козаків-запорожців, відродження та розвиток української мови, про гідних синів та дочок України: Сковороду Григорія, Котляревського Івана, Лесю Українку та інших. Присутні почули про історію державних символів України, про те, як вони відображають народні традиції, побут, історичне минуле та прагнення народу.
На закінчення уроку всі присутні разом заспівали головну пісню держави.
Не залишила байдужими відвідувачів бібліотеки і виставка «Державно-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця». Із бесіди біля виставки діти дізналися про славну історію цього тисячолітнього міста, визначні події та вклад Хотина і Хотинської фортеці в здобуття Україною незалежності. Ця виставка присвячена Хотинській битві 1621 року, річниця якої припала на початок вересня.
Ми в youtube
Ми в facebook
Ми в instagram
Ми в twitter
Ми в смартфоні
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Архів новин сайту
Наша адреса:
Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net
Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.
Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"
Банківські реквізити бібліотеки:
Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816
День громадянськості в дитячій бібліотеці
Обсудить на форуме