,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Січень 2025 (8)
Грудень 2024 (10)
Листопад 2024 (12)
Жовтень 2024 (20)
Вересень 2024 (42)
Серпень 2024 (30)
«    Січень 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Костянтинівська КЗК "ЦСПБ"
Центральна міська публічна бібліотека ім. М. Горького
Довідково-інформаційний сектор

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

СПИСОК  НОВИХ  НАДХОДЖЕНЬ
“Проблематика досліджень Голокосту в Україні: вчора, сьогодні, завтра”

За темою Голокосту в ЦМПБ ім. М. Горького Ви маєте можливість ознайомитись з наступними виданнями:

63.5            Яап Танья.                            
Т18                  П`ятдесят питань про антисемітизм /Танья Яап - Амстердам: Дух і літера, 2009. – 176 c.   

   Книга – це спроба автора відповісти на типові питання про феномен антисемітизму в історії та сучасному житті. Це наукове дослідження про багатовікову історію антисемітизму.
   Видання буде корисним в Україні й сприятиме глибшому усвідомленню, що таке антисемітизм та яка його історія, а відтак буде підставою для відповіді на питання, як можна подолати сьогоднішній антисемітизм.

63.3(0)62    Франк Анна.                           
Ф83                 Щоденник /Анна Франк. - К.: Сфера, 2009. – 282 с.    
  
   Ця книжка переказує історію життя Анни Франк за допомогою широкої підбірки сімейних фотографій та цитат з її щоденника. Її біографія доповнена свідоцтвами людей, що пережили Голокост та інформацією про той час, в який вона жила. Той факт, що боротьба з расизмом та упередженнями не скінчилася, підкреслюється багатьма прикладами сучасних проявів упередженого та нетолерантного ставлення в суспільстві. Цитата зі зворотної сторони книги: “Історія Анни Франк є актуальною і досі. Дискримінація і расизм не зникли разом з кінцем Другої світової війни. Через її розповідь ми розуміємо цінність толерантності і взаємної поваги, цінність прав людини”.                                         
                                               
63.3(4укр) 622
Є 22               Єврейські діти України - жертви Голокосту :    каталог додаткової експозиції з історії Голокосту на теренах України /ред. А. Подольський, Ю. Смілянська, М. Тяглий. – 4 вид. – К.: Зовнішторгвидав України, 2009. – 56 с.

   Книга є каталогом експозиції, присвяченої долі євреїв під час нацистської окупації України, і є частиною виставки "Анна Франк. Урок історії". Виставка експонується в містах України та є складовою міжнародного освітянського проекту "Виховання толерантності та уроки Голокосту".

63.3(4укр)622                               
Г61              Голокост в Україні (1941-1944). Словник - довідник. - К.: Сфера, 2009. - 100 с.

     Словник містить переважно загальнофілософські, загальноісторичні та конкретно-історичні поняття і терміни. Вміщено 407 термінів і понять. Видання є спробою узагальнення понятійного і термінологічного апарату теми "Голокост в Україні, 1941-1944 рр." Ця праця покликана полегшити сприйняття теми Голокосту тими, хто не є фахівцем у цій проблематиці. Передусім, вона призначена для учнів старших класів та вчителів.                           

63.(4укр)622                                   
Л28             Лауер, Венді. Творення нацистської імперії та Голокост в Україні /Венді Лауер; пер. з англ. С. Коломійця, Є. Ровного. – К.: Зовнішторгвидав України, 2010. – 368 с.: іл.

   У монографії дослідниця Венді Лауер, зосереджуючи свою увагу на житомирському регіоні і поєднуючи в одне ціле німецькі та радянські архівні документи, щоденники, мемуари та особисті свідчення, дає найповнішу з наявних на цей час оцінку нацистської колонізації, окупаційної політики та Голокосту в Україні. Вона показує, що дії нацистів у регіоні еволюціонували на основі імперської зверхності та амбіційності, ненависті до євреїв, слов’ян та комуністів, кар’єризму та прагматизму, жадібності та страху. У своєму аналізі В. Лазер переносить увагу із самої Німеччини на східні аванпости Рейху, де режим відверто виявив свої головні погляди та цілі.
 

63.3(0)62
   П 45          Поза межами розуміння (богослови та філософи про Голокост) /за ред. Джона К. Рота, М. Беренбаума. – 2-е вид. – К.: Дух і літера, 2009. – 432 с.

   Цю книгу варто прочитати кожному, хто серйозно ставиться до життя. Багато що ляже на душу і нагадає, і змусить замислитися: та що ж це воно діялось /і діється/ з нами „у цьому світі без Бога і без людей”?! – як відчайно й гірко висловився один із авторів цих текстів.
   Англомовне видання цієї книги здійснено завдяки зусиллям двох провідних філософів, дослідників Голокосту – „християнина із Клермонта” Джона К. Ротта і „юдея із Вашингтона” Майкла Беренбаума. „У наш план, - зазначають вони у своїй передмові, - входило привернути увагу до творів, неодноразово цитованих дослідниками Голокосту”.
  Отже, понад два десятки відомих єврейських і християнських філософів, мислителів, літераторів, переважно тих, хто зазнав людиноненависницької дійсності фашистських концтаборів і гетто, свідчать про Голокост – зловісну спробу остаточного знищення європейського єврейства гітлерівськими нацистами у період 1939 – 1945 років.

63.(4укр)6                                     
Б26              Омер Бартов. Стертi. Зникаючi слiди євреїв Галичини в сучаснiй Українi /Бартов Омер. - К.: Український центр вивчення голокосту, 2010. – 300 с.

   Книга відомого американського історика Омера Бартова присвячена певним аспектам формування історичної пам’яті про Голокост в сучасній Україні, подає коротку історію життя євреїв у багатьох містах і селах Галичини до початку Другої світової війни та оповідає про те, яким чином їх було знищено під час німецької окупації регіону. Автор під час подорожі Східною Галичиною пережив свій власний шок : його вразила майже повна відсутність згадок про вбивство галицьких євреїв.
   Український переклад книжки «Стерті» буде у нагоді історикам, що досліджують єврейські студії, історію Голокосту в Україні, проблематику історії Другої світової війни та сприятиме розвитку відкритої дискусії щодо формування правдивої пам’яті про минуле.

63.3(4укр)622                                  
Б48             Карел Бергоф.                         
                        Жнива розпачу. Життя i смерть в Українi пiд  нацистською навалою /Бергоф    Карел. - К.:  Критика, 2011. – 455 с.   

     Монографію голландського історика Карела Бергофа присвячено дослідженню повсякденного життя та стратегій виживання під нацистською окупацією в 1941–1944 роках населення «найбільшої колонії нацистської Німеччини» – Райхскомісаріату Україна, який охоплював чималу частину українських теренів. Будучи прихильником антропологічного підходу, автор наголошує саме «людську» історію, а не політичну чи інституційну, і територіальну, а не національну чи етнічну, і тому не обмежується самими лише українцями, а приділяє належну увагу всім мешканцям краю, зокрема описує геноцид євреїв і ромів, становище росіян і «фольксдойчів», українсько-польський конфлікт на Волині тощо. Окремо зроблено побут на селі та в місті, досліджено долю військовополонених, радянський і націоналістичний партизанські рухи, феномен колаборації, перебіг примусових депортацій, культурне та релігійне життя. Особливо важливим є висвітлення штучного голоду в Києві, який автор порівнює з Голодомором 1933–1934 років, а також аналіз етнічних ідентичностей та політичних лояльностей і висновок про вплив радянських репресивних практик на творення ментальності, що зумовила брак солідарності й опору окупантам в обставинах терору та масового нищення. Зіперта на дуже широкий масив архівних документів, публікацій і опитувань, монографія стала, на думку критиків, взірцево новаторською, проривною та найґрунтовнішою студією свого предмета. Вона стане в пригоді і фахівцям – історикам, соціологам, культурологам, політологам, і всім, хто цікавиться історією Другої світової війни та України в XX столітті.
   
63.3(4укр)622
П44             Подольський А. Ю.
                         Уроки минулого: історія Голокосту в Україні: навч. посібник /А. Ю.   Подольський. – 2-е вид. - К.: Зовнішторгвидав України, 2009. – 100 с.

     Навчальний посібник присвячений складній сторінці історії України 20 століття, історії Другої світової війни на українських землях, а саме - долі євреїв України в добу нацистської окупації (1941-1944 роки), історії Голокосту на теренах України, яка була одночасно частиною історії Голокосту – жахливого геноциду, тотального знищення єврейського народу в усіх окупованих нацистами країнах Європи в період Другої світової війни (1939 – 1945 роки).
Список підготувала провідний бібліограф ДІС Шпакова Н.
 



Обсудить на форуме