,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Січень 2025 (8)
Грудень 2024 (10)
Листопад 2024 (12)
Жовтень 2024 (20)
Вересень 2024 (42)
Серпень 2024 (30)
«    Січень 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

До Всесвітнього дня боротьби з гепатитами – не залишайся осторонь

28 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами В і С. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у наступні 20-30 років саме віруси гепатиту, насамперед С, становитимуть найбільшу загрозу для здоров’я людства. Сьогодні вчені констатують пандемію гепатиту С, яка за своїми масштабами вп’ятеро перевищує темпи поширення ВІЛ-інфекції. Більше ніж півмільярда мешканців нашої планети є носіями вірусного гепатиту В чи С. Рівень захворюваності на вірусний гепатит С постійно підвищується. За прогнозами фахівців, у 2015 – 2020 роках кількість осіб, які страждають на це захворювання, подвоїться.
З метою підтримати ініціативи громадських організацій до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами 26 липня в ЦМПБ ім. М. Горького Донецький обласний благодійний фонд (ДОБФ) “Оберіг” організував зустріч за круглим столом за темою профілактики захворювання на гепатит. У ній взяли участь представники медичних установ, різних закладів міста, ЗМІ: Виниченко Н. М. (директор РУСССДМ), Галаніна І. М. (редактор відділу новин газети “Знамя индустрии”), Матейченко Ю. М. (головний лікар тубдиспансеру), Полянська Л. А. (зав. інформаційно-аналітичним відділом ЦРЛ), Лобода Г. А. (керівник віділу соціальної роботи ЦСССДМ), Боровицька О. І. (в. о. зам. головного лікаря МЛ №5), Глушич І. Н. (соціальний робітник ДОБФ “Оберіг”), Перец Н. Н. (соціальний робітник ДОБФ “Оберіг”), Кузинська Т. В. (соціальний робітник ДОБФ “Оберіг”).
Лікар-консультант ДОБФ “Оберіг” Лучко О. М. презентувала інформаційні матеріали з питань профілактики і діагностики цього захворювання. За її словами, Україна сьогодні належить до числа країн з помірним рівнем поширення гепатиту С. За статистикою, 3% українців, тобто близько 1,17 млн осіб інфіковані цим вірусом. Водночас, на одного офіційно зареєстрованого українця з вірусом гепатиту С припадає 5-6 незареєстрованих. Окрім цього, за результатами вибіркового моніторингу груп ризику, показник інфікування вірусом гепатиту С досягає 40-60%, що значно перевищує середні показники серед аналогічних груп у Європі. Це питання національної безпеки. Загострюється ситуація, ще й тим, що гепатит став захворюванням молодих людей. Проблемою є те, що, на відміну від гепатиту В, який протікає зазвичай з помітними симптомами, гепатит С роками може не проявлятися, а виявити його можна лише шляхом відповідних аналізів. За словами медика, за статистикою, близько 55% випадків захворюваності на вірусні гепатити В і С надалі спричиняють цироз печінки, понад 70% – первинний рак печінки. На пізній стадії виявлення недуги найчастіше єдиним способом лікування є пересадка печінки. Водночас, дорогим є і лікування гепатиту С – близько 20 тис. доларів на одного хворого. Тому необхідна державна програма профілактики і запобігання вірусним гепатитам, якої на сьогодні немає.
Як зазначили учасники зустрічі за круглим столом, оскільки до виявлення вірус може жити в організмі 10-15 років, прослідкувати шлях зараження досить важко. Вірус можна отримати як статевим шляхом, так і через контакт з біологічно активними рідинами, насамперед кров’ю. Він може передатися під час пірсингу, татуажу, манікюру чи педикюру, стрижки, гоління, стоматологічних послуг, інших медичних втручань, при будь-якому контакті з кров’ю носія, якщо є пошкодження цілісності шкіри. До того ж віруси гепатиту В і С стійкі до зовнішнього середовища – у засохлій краплині крові вірус може жити близько чотирьох діб, при температурі 60 градусів – до 30 хвилин, при кип’ятінні – до двох хвилин. А для зараження достатньо всього 0,00004 мл крові. Тому особиста гігієна має дуже важливе значення. Тестування на визначення статусу гепатиту є добровільним. Є лише кілька випадків, коли його призначають як обов’язкове обстеження: для донорів, призовників, ВІЛ-інфікованих, а також вагітним – при певних медичних показах. Проблема полягає також у тому, що багато людей не знають свій гепатит-статус, а ті, які знають – не зобов’язані повідомляти про нього навіть лікарям, тож є проблема зараження медпрацівників, які сьогодні є однією з найбільш вразливих груп.
Важливим способом профілактики захворюваності на гепатит В є вакцинація. Однак вакцини від гепатиту С немає, оскільки вірус, що викликає таке захворювання, дуже мінливий. І це величезна проблема.
Учасники круглого столу виявили, що вірусні гепатити є однією з найактуальніших проблем сучасної медицини в усіх країнах, а за ураженням і наслідками поступаються тільки грипу. При цьому вірусні гепатити мають важкий перебіг і спричинюють незворотні зміни в печінці, а лікування досить складне, з побічними ефектами та невиправдано дороге.
У більшості випадків захворювання переходить у хронічну форму, якщо вчасно не виявити й не вжити необхідних заходів. Основними проблемами в подоланні прихованої епідемії вірусного гепатиту С (ВГС) є: зависока вартість діагностики й лікування, низький рівень поінформованості населення щодо загрози, яку несе в собі вірусний гепатит С, украй низький рівень обізнаності про шляхи поширення гепатитів і профілактичні заходи.

Відповідь на епідемію ускладнює відсутність скоординованих дій влади як на національному, так і на регіональному рівнях. У деяких регіонах України було розроблено програми, спрямовані на боротьбу з вірусними гепатитами, але, на жаль, вони є малоефективними, здебільшого мають декларативний характер і майже не фінансуються.
Для привернення уваги органів державної влади та місцевого самоврядування до проблеми гепатиту С для публічного визнання її посадовими особами, включення цього захворювання до переліку пріоритетних завдань соціальної сфери та підписання декларацій про наміри змінити ситуацію на краще учасники круглого столу запропонували організувати збір підписів на підтримку ініціатив щодо прийняття регіональних програм протидії ВГС.
Більше довідатися про цю загрозу для свого здоров’я костянтинівці зможуть під час акції, яка відбудеться 28 липня на площі біля міської школи мистецтв. У її межах буде працюватиме мобільна амбулаторія ДОБФ “Оберіг”, де проводитимуть безкоштовні тести на визначення статусу щодо гепатитів С, В, а також комбі-тести на ВІЛ-статус та гепатити. Також фахівці та волонтери надаватимуть інформаційну та консультативну допомогу. Так, здавши кров з пальця, за кілька хвилин можна буде отримати результат.

На базі ЦМПБ ім. М. Горького працює інформаційно-профілактичний центр “Ти – не один. Ми – разом.”, в рамках якого проводяться публічні заходи для інформування громадськості з питань профілактики здорового способу життя. Завдяки проведеному інформаційно-просвітницькому заходу бібліотечний фонд поповнився інформаційними матеріалами (їх надав Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІД в Україні).
На щастя, при своєчасній діагностиці та лікуванні гепатиту, з цією хворобою можна успішно боротися і про це треба говорити! Ми закликаємо вас не залишатися осторонь - проблему можна подолати лише разом!
Провідний біблотекар відділу обслуговування Бондаренко І. Л.


Обсудить на форуме