,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Грудень 2024 (7)
Листопад 2024 (12)
Жовтень 2024 (20)
Вересень 2024 (42)
Серпень 2024 (30)
Липень 2024 (37)
«    Грудень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Барви життя

Шановні читачі!
Основною метою проекту ”Барви життя” є сприяння розвитку процесу соціально-культурної, творчої реабілітації та адаптації інвалідів засобами мистецтва, а також реалізація Стандартних правил забезпечення рівних можливостей для інвалідів (резолюція 48/96 сесії Генеральної Асамблеї ООН від 20.12.93р.)
10.1. Державам потрібно забезпечити інвалідам, які мешкають у містах та сільських районах, можливість використовувати свій творчий, художній та інтелектуальний потенціал не тільки для свого блага, але й для збагачення всієї громадськості. Прикладами такої діяльності є заняття хореографією, музикою, літературою, театром, пластичними видами мистецтва, живописом та ліпленням.

ЦМПБ ім. М. Горького приєдналась до реалізації пректу. Книжковий фонд читального залу поповнився виданнями, які надійшли від Президента Всеукраїнської громадської організації “Народна академія творчості інвалідів” Олени Александрової (м. Київ). Ви маєте можливість познайомитись з життям та творчістю людей з обмеженими фізичними вадами. Запрошуємо всіх зацікавлених і небайдужих костянтинівців відвідати бібліотеку. До вашої уваги наступні видання:

Каталог виставки художніх робіт “Барви життя”. Фестиваль творчості інвалідів “Києве мій” /Автори-упорядники О. Александрова, Є. Черняєв. – Київ, 2011. – 12 с.
В каталозі представлені роботи учасників фестивалю творчості інвалідів “Києве мій”. Ці роботи можна було побачити на виставці художніх робіт “Барви життя”, яка проходила з 30 листопада по 12 грудня 2011 р. в Національному музеї літератури України.
Костянтинівська майстриня Людмила Кожушко приймала участь у фестивалі творчості інвалідів. Її робота “Михаїл Архангел” /бісер/ представлена у каталозі виставки на стор. 10. Радіємо за нашу землячку і бажаємо їй творчих успіхів.

Поетичний рушник: Збірник поезій учасників фестивалю “Поетичний рушник”. Частина перша /Головний редактор: Г. Горовий; Ред. колегія: О. Хмельовський, О. Александрова, Є. Черняєв. – Київ, 2011. – 64с.
Придбане бібліотекою видання – це збірка учасників Першого Київського обласного конкурсу-фестивалю для людей з обмеженими фізичними можливостями “Поетичний рушник”, який започаткований Обухівською міською радою спільно з ВГО “Народна академія творчості інвалідів” та Київською міською організацією ВГО “Союз організацій інвалідів України”.
Під однією обкладинкою зібрані твори авторів різного віку і різного освітнього рівня. Проте їх усіх об’єднує проміння світлого і доброго поетичного слова, що несе у собі лагідний вогник краси і пізнання довкілля, з його радощами і смутами, правдою та ложжю, і разом з тим світлою і невмирущою вірою у щасливе прийдешнє.
На сторінки збірки лягли чудові рядки віршів учасників літературних конкурсів та фестивалів різного рівня.
Це видання знакове, особливо для початківців, котрі лише починають робити перші кроки і наполегливо торують стежину у світ літератури. Можливо, саме конкурс-фестиваль “Поетичний рушник” стане вектором, що вкаже на тернистий шлях до чудової країни, ім’я якій Поезія.

Поетичний рушник: Літературно-поетична збірка творів інвалідів. Частина друга /Головний редактор О. І. Александрова; Ред. колегія: Є. З. Черняєв, О. О. Бантишева. – Київ, 2011. – 96 с.
Читаючи цю збірку, ви маєте можливість побачити, що справжній талант може проявитися у будь-яких умовах, потрібні тільки доброта і участь оточуючих.

Український костюм. Бюлетень /Головний редактор: О. І. Александрова; Ред. колегія: Є. З. Черняєв, О. О. Бантишева. – Київ, 2011. – 16 с. – (серія “Українське народознавство” “Українське народне вбрання”).
Бюлетень включає роз’яснення та опис елементів народного вбрання жінок і чоловіків різних областей України: Буковини, Галичини, Волині, Полісся, Поділля, Київщини, Полтавщини, Слобожанщини, Запоріжжя, Таврії.

Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005 / Головний редактор: Александрова О. І.; Ред. колегія: Черняєв Є. З., Тимакова А. В. – Київ, 2006. – 56 с.
Основною метою проекту ”Барви життя” є сприяння розвитку процесу соціально-культурної, творчої реабілітації та адаптації інвалідів засобами мистецтва, а також реалізація Стандартних правил забезпечення рівних можливостей для інвалідів (резолюція 48/96 сесії Генеральної Асамблеї ООН від 20.12.93р.)
10.1. Державам потрібно забезпечити інвалідам, які мешкають у містах та сільських районах, можливість використовувати свій творчий, художній та інтелектуальний потенціал не тільки для свого блага, але й для збагачення всієї громадськості. Прикладами такої діяльності є заняття хореографією, музикою, літературою, театром, пластичними видами мистецтва, живописом та ліпленням.

Основні розділи альманаху:

Правовий меридіан: варто знати
Декларация о правах инвалидов //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 2-3.

Манифест ИФЛА об Интернете //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 4-5.

Соціальна реабілітація: обмін досвідом
Дрешер Ю. Кого и как лечит книга: Современное состояние библиотерапии /Ю. Дрешер //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 6-9.

Карзникова Л. Клубная работа: Чья это функция? /Л. Карзникова //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 10-12.

Каталог литературы инвалидной тематики из личной библиотеки Галины Гаевской //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 13-15.

Фертман Б. Главы из книги “Разорванный круг...”: Документальная повесть о возвращении в жизнь парализованного человека /Б. Фертман, инв. 1 гр. //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 16-18.

Титова Н. “Записки из параллельного мира”: Повесть-размышление о преодолении психологических, социальных и физических барьеров /Н. Титова, инвалид детства, колясочница, журналист //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 19- 21.

Барви життя: Фестивалі, конкурси, виставки, ювілеї
Барви життя – 2004: про цей проект та його лауреатів 2004 року //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 23-24.

Долати і перемагати!.. //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 25.

Ми за мир!: Виставка творчих робіт дітей-інвалідів за результатами Всеукраїнського фестивалю творчості інвалідів “Вогняні барви” //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 26.

Россия и Белоруссия: эстафета памяти //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 27-30.


Творча реабілітація та арттерапія: терапія мистецтвом та творчістю
Арттерапія – спосіб соціальної адаптації. Арттерапія особливо важлива для людей, які, в силу фізичних і психологічних можливостей, соціально дезадаптовані, обмежені у соціальних контактах.
Творчий досвід, розвиток нових навичок та вмінь дозволяє цим людям більш активно і самостійно брати участь у житті суспільства, розширюючи діапазон їх соціального та професійного вибору. Розвиток творчого потенціалу людини сприяє її можливостям приймати мудрі рішення, більш успішно будувати своє життя.

//Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 37-44.

Популярна психологія: це цікаво
Гениальность и помешательство //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 45-46.

Наумов Л. А. Как организовать досуг ребенка с ДЦП /Л. А. Наумов //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 46-47.

Митник О. Я. Завдання для розвитку творчих здібностей дітей (виконуються дітьми під керівництвом батьків) /О. Я. Митник //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 48-49.

Оценка профессиональных направленностей (склонностей) личности //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 50-52.

Творча лабораторія: знаємо – вміємо – робимо
Живопис без пензля та фарб: флористика Тетяни Бердник //Барви життя: Соціально-культурний альманах. 2005. – С. 53-56.

Якщо вас зацікавили публікації, якщо вас хвилюють проблеми творчої та соціальної реабілітації інвалідів, якщо ви хочете розповісти про свою творчість або талановитих людей, пишіть на адресу:

03040, м. Київ, а/с 113, Александрова О. І.


Барви життя: Соціально-культурний альманах. – Київ, 2010. – 75 с.
Випуск альманаху присвячений людям, яких називають “богатирями духу”. Різні у них долі, різні характери і різний вибір життєвого шляху. Але в душі кожної людини є потаємні джерела життєвої енергії, які розкриваються в особливо складних ситуаціях, і тоді людина здійснює якісь вчинки. Не секрет, що ці вчинки бувають різні, особливо тоді, коли виникає смертельна загроза. Одні в такій ситуації проявляють слабкість, малодушність і навіть іноді скоюють злочин заради того, щоб зберегти своє життя. Але є такі, що, не замислюючись і не рятуючи себе, кидаються на допомогу іншому. І тоді ми говоримо “Людина здійснила подвиг!”.
Про таких людей складають поеми і легенди, співають пісні. Ними завжди захоплюються, пишаються, шанують і пам’ятають, адже людська пам’ять – найвища оцінка зробленого.
Але є друга категорія подвигу – коли ним стає саме життя... Так можна сказати про тих, хто внаслідок нещасного випадку або важкої хвороби став інвалідом. І кожен день, місяць за місяцем, рік за роком вони борються за життя, і, водночас, знаходять справу, яка приносить користь суспільству, особисте задоволення і щастя.
Своїм життям і вчинками ці люди доводять усьому світові, що кожна людина від народження талановита, тільки потрібно відшукати в собі талант, мужньо розвивати його наполегливою працею і тоді поставлена мета буде досягнута навіть у безвиході.
Серед таких людей особливе місце займає прикутий до ліжка і сліпий з 25 років Микола Островський. Часто задають питання: “А чому саме йому така велика увага, пошана і слава? Адже були і сліпий поет Гомер, і глухий композитор Бетховен, і хвора поетеса Леся Українка, і прикутий до інвалідного візка президент Америки Рузвельт...” А тому, що саме Островський вперше, не соромлячись своєї біди, не приховуючи тих мук, які йому довелось долати, свою особисту трагедію перетворив у суспільну проблему формування людської особистості, сильної, мужньої, яка вміє працювати й боротися за своє щастя.

До альманаху увійшли також статті про відомих і невідомих талановитих людях:
Бантышева А. Душа Ариэля /Александра Бантышева, Член НСЖУ, психолог // Барви життя: Соціально-культурний альманах. – Київ, 2010. – С.7-10.

При имени Александра Беляева у каждого, наверное, всплывает в памяти фантастический морской наездник Ихтиандр, парящий в небе птицечеловек Ариэль и профессор Доуэль – мудрый и благородный, преданный и погубленный – неподвижная голова на стекле лабораторного стола.. И это при том, что обратился Беляев к литературной работе довольно поздно, почти под сорок. И все же тысяча страниц, что вышли из-под его пера, родились за каких-нибудь полтора десятка лет. А он находил в себе силы еще и для борьбы с тяжелой болезнью, поединком, который длился всю вторую половину жизни писателя.

Я сердцем вижу вас... // Барви життя: Соціально-культурний альманах. – Київ, 2010. – С. 11-12.
Статья посвящена Борису Петровичу Зайцеву, известному певцу, заслуженному артисту Украины.

Пушкина О. Жизнь продолжается /О. Пушкина // Барви життя: Соціально-культурний альманах. – Київ, 2010. – С. 25-28.
Лена Водорезова была самой молодой участницей Олимпиады в Инсбруке в 1976 году. Её детская мечта – стать лучшей фигуристкой – сбылась. Горько, что плата за мечту иногда бывает слишком серьезной...

А ще читайте про Луї Брайля і про “шість крапок, що відкривають всесвіт”, а саме про шрифт Брайля.
Цикл статей Геннадіія Горового, Члена НСПУ “Три кроки до самостійності” єднає одна тема – як допомогти незрячим самостійно пересуватись певною територією. Етапи руху незрячих можна поділити на три умовні кроки: механічний – створення білої тростини, симбіотичний – смілива й украй вдала ідея співіснування людини і собаки, при якому собака по суті виконує функцію очей для свого незрячого господаря, та третій крок – технологічний.

Журналіст Валерія Яремко у статті “Язык жестов – свет в мире тишины” розповідає про жестову мову, професію сурдоперекладача.

“Алан Маршалл – тот, кто умеет прыгать через лужи…” Книги писателя Алана Маршалла знает весь мир. Что уж говорить об Австралии, где он практически национальный герой…. В шесть лет Алан заболел полиомиелитом, который навсегда и лишил его возможности передвигаться без помощи костылей. А ведь больше всего на свете мальчик хотел путешествовать. Почти каждую ночь ему снились невиданные страны… Читайте об этом удивительном человеке на страницах альманаха “Барви життя”.


Барви життя: Соціально-культурний альманах. – Київ, 2011. – 66 с.
Мистецтво, як один із проявів краси, теж може врятувати від суму, зневіри, відчаю. Люди з особливими потребами знають це як ніхто інший. Адже, коли серце розривається від самотності, коли поруч лише близькі люди, то єдиним порятунком, співрозмовником залишається ручка чи пензлик і папір, на який лягають зворушливі римовані рядки чи розквітають квіти неймовірної чарівності.
Люди, проя яких мова йтиме далі, знають про все це не з чуток, а з власного гіркого досвіду. Адже всі вони мають особливі потреби, а простіше кажучи – інвалідність. Але вони не зламалися. І в цьому їм допомагає саме мистецтво. Саме творчість зробила їх такими, якими їх тепер знають – талановитими та мужніми.

Барви життя: Соціально-культурний альманах. – Київ, 2009. – 72 с.
Проект “Социально-культурная и творческая реабилитация в действии” только набирает обороты и по сравнению с реабилитацией спортивной и психологической это пока еще молодое деревце. Но именно оно принесет яркие и сочные плоды.
“О Спорт – ты Мир!” – слышали мы с детства фразу, воспитывающую спортсменов; но давайте не забывать, что далеко не каждый инвалид способен заниматься спортом, тем более профессионально. В свою очередь, рисовать, писать стихи, вышивать, плести бисером – способны те, чьи движения или зрение отобрала болезнь.
Примеры людей, о которых рассказано на страницах альманаха, не просто заслуживают уважения, а доказывают, что силен именно тот, кто силен духом. Возможно, вы знаете таких людей лично, они живут с вами по соседству или являются вашими родственниками – напишите о них.

Народна академія творчості інвалідів:
03040 а/с 113, Александрова Олена Іванівна;
01030, м. Київ, вул. І. Франка, 36-б
тел. 235-84-36; 050 537 65 46
e-mail: KMGO_SOIU@mail.ru
bantysheva@ mail.ru

Київська міська громадська організація “Союз організацій інвалідів України”:
03057, м. Київ, вул. Металістів, 17-401
e-mail: KMGO_SOIU@mail.ru

Відвідайте бібліотеку і скористуйтесь її послугами.


Обсудить на форуме