,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Січень 2025 (8)
Грудень 2024 (10)
Листопад 2024 (12)
Жовтень 2024 (20)
Вересень 2024 (42)
Серпень 2024 (30)
«    Січень 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

«ДЕРЖАВНИЙ ФОНД СПРИЯННЯ МІСЦЕВОМУ САМОВРЯДУВАННЮ В УКРАЇНІ» Соціальна закладка

Костянтинівська ЦСПБ
Центральна міська публічна бібліотека
ім. М. Горького
Довідково-інформаційний сектор
Центр громадянської освіти
Пункт доступу громадян до офіційної інформації

«ДЕРЖАВНИЙ ФОНД СПРИЯННЯ МІСЦЕВОМУ САМОВРЯДУВАННЮ В УКРАЇНІ»
Соціальна закладка

Перший етап. Розв’язання проблем переходу від традиційних радянських форм організації влади до сучасних демократичних форм місцевого самоврядування (1992-1995рр.):
Створення Фонду 17 квітня 1992 року стало першим досвідом незалежної української держави в частині інституційного забезпечення розвитку місцевого самоврядування. Статутні завдання цієї державної науково-консультативної установи на стартовому етапі діяльності полягали у розв’язанні проблем переходу від традиційних радянських форм організації влади до загальноприйнятих демократичних форм місцевого самоврядування. Серед нагальних питань, які були поставлені перед Фондом на цьому етапі його існування, було надання науково-методичної допомоги центральним структурам у становленні і розвитку інституту місцевого та регіонального самоврядування; сприяння органам місцевого та регіонального самоврядування у розвитку демократичних форм і методів їх роботи, в утвердженні правових засад у їх діяльності; вироблення на основі вітчизняного і міжнародного досвіду пропозицій та рекомендацій щодо вдосконалення діяльності самоврядних структур.
Силами керівництва та експертів Фонду розпочалася робота з підготовки та експертизи проектів законів, указів Президента України та постанов Кабінету Міністрів України з питань розвитку місцевого самоврядування, проектів локальних нормативних актів і методичних матеріалів з різних питань організації і діяльності органів самоврядування. Результатами напрацювань стала найрізноманітніша правова, соціально-політична та інша інформація, яка була великою підмогою органам місцевого самоврядування. Для її розповсюдження було засновано перший на той час журнал "Місцеве та регіональне самоврядування України" (в подальшому — "Місцеве самоврядування" (Правонаступником цього журналу став журнал "Людина і влада", що видавався, зокрема, й за підтримки Фонду сприяння місцевому самоврядуванню України), на сторінках якого протягом 1992-1995 рр. висвітлювались найбільш актуальні питання становлення місцевого самоврядування.
Процеси економічного реформування, політичних та державно-правових перетворень поставили перед Фондом нові завдання. Тому Президент України указами від 19 грудня 1995 року і від 5 травня 1996 року вніс зміни і доповнення до правового статусу Фонду. З 1996 року Фонд став центральною науково-методичною, консультативною та координуючою установою при Президентові України з питань місцевого самоврядування.
Другий етап. Розвиток міжнародних зв’язків та законодавства про місцеве самоврядування (1995-2001 рр.)
На цьому етапі розгортається робота щодо встановлення зв’язків із зарубіжними організаціями, головною метою якої було вивчення міжнародного досвіду розвитку місцевого самоврядування. Фонд активно бере участь у міжнародних конференціях, конгресах та інших комунікаційних заходах. Цим напрямом роботи було зроблено вагомий внесок у справу інтегрування України до європейських структур. На сьогодні це стратегічний вектор зовнішньої політики країни. Співробітництво з Радою Європи з питань розвитку місцевого самоврядування стало постійним напрямком роботи Фонду (він організаційно та інформаційно-методично забезпечує участь українських представників у діяльності Конгресу місцевих та регіональних влад Європи Ради Європи).
Результати другого етапу діяльності Фонду в частині розвитку законодавства, в першу чергу, втілені у законопроектах та в концептуальних документах. Зокрема, у 1995–1996 роках Фонд взяв безпосередню участь у розробці проекту Конституції України щодо засад територіальної організації влади в Україні; у 1996–1997 рр. – у розробці проекту Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"; у 1997–1998рр. – у розробці проекту Концепції адміністративної реформи. В 1998-2000 рр. експерти Фонду взяли участь у розробці проектів законів про право комунальної власності, про місцеві податки і збори, про органи самоорганізації населення, про службу в органах місцевого самоврядування, про державно-правовий експеримент у м. Ірпені, селищах Буча, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське Київської області; підготовці нормативно-правових документів щодо реалізації Концепції державної регіональної політики та Програми державної підтримки розвитку місцевого самоврядування в Україні; проекту Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (нова редакція) тощо.
Для узгодження питань законодавчого забезпечення Фонд на другому етапі підтримував постійні контакти та проводив спільні комунікативні заходи з представниками найбільш впливових асоціацій та об’єднань органів місцевого самоврядування в Україні, зокрема, Асоціацією міст України, Асоціацією сільських, селищних та міських рад України, Українською Асоціацією місцевих та регіональних влад, Асоціацією шахтарських міст Донбасу, Асоціацією органів місцевого самоврядування АРК та іншими. Більшість асоціацій мають своїх представників у Координаційній раді Фонду. Однак, на цій основі не вдавалося забезпечити необхідний рівень координаційної роботи, головна мета якої полягала в об’єднанні зусиль муніципального руху та створенні загального вектора розвитку.
Третій етап. Нова парадигма місцевого та регіонального розвитку, радикальна реформа системи територіальної організації влади (з 2001 - по цей час):
Третій етап діяльності Фонду пов’язаний з негативною оцінкою, по-перше, сучасного стану законодавчого забезпечення місцевого та регіонального розвитку, по-друге, системи територіальної організації влади в Україні як такої, що стримує поступальний розвиток територіальних громад та регіональних співтовариств. З огляду на перспективи інтеграції України до Європейського співтовариства, загальносвітові і європейські тенденції місцевого та регіонального розвитку, існуючі проблеми соціально-економічного розвитку територіальних громад та регіональних співтовариств, стан як першої, так і другої складових, не може задовольнити потреби реформування в цій сфері.


http://www.municipal.gov.ua/
Закладку підготувала провідний бібліограф Шпакова Н


Обсудить на форуме