14 квітня (понеділок), об 11.30 в Міністерстві культури і туризму України відбудеться прес-конференція з нагоди початку міжнародної мистецької акції «Україна пам’ятає – світ визнає», присвяченої вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.
У прес-конференції візьмуть участь:
– Міністр культури і туризму Василь Вовкун,
– доктор історичних наук, завідуючий відділу історичної політології Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України Юрій Шаповал,
– радник Служби безпеки України Володимир В’ятрович;
– доктор історичних наук, професор Геннадій Боряк.
Захід відбудеться за адресою:
Міністерство культури і туризму України (вул. Івана Франка, 19), 2-й поверх, кімната 222.
Акредитація для представників ЗМІ за телефонами:
235-22-33.
8 (066) 795-82-81 – Олена.
8 (050) 298-90-12 – Тетяна.
та електронними адресами:
elena@mincult.gov.ua
press@mincult.gov.ua
Інформація щодо проведення міжнародної мистецької акції «Україна пам`ятає – світ визнає»
Одним з пріоритетів діяльності Міністерства культури і туризму є робота, направлена на визнання світовою громадськістю Голодомору в Україні актом геноциду українського народу. Окрім заходів, які заплановано провести по всіх регіонах нашої країни, в декількох державах світу впродовж 2008 року (квітень-травень, вересень-жовтень) відбудеться мистецька акція «Україна пам’ятає – світ визнає», присвячена вшануванню пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років.
Сценарний план «Україна пам’ятає – світ визнає» включає:
1. Виконання "Панахиди за померлими з голоду" Євгена Станковича на слова Дмитра Павличка для двох солістів, читця та симфонічного оркестру (виконавці – Національна капела України "Думка" та Національний симфонічний оркестр України).
2. Круглий стіл, присвячений питанням Голодомору, за участю науковців та представників мистецької еліти.
3. Висвітлення теми Голодомору 1932-1933 років у пресі.
Загалом передбачається провести 17 заходів у 15 державах:
1. Австрія (Відень)
2. Бельгія (Брюссель)
3. Великобританія (Лондон)
4. Греція (Афіни)
5. Ізраїль (Єрусалим, Бат-Ям)
6. Іспанія (Мадрид)
7. Канада (Торонто)
8. Нідерланди (Амстердам)
9. Німеччина (Берлін)
10. Польща (Гданськ)
11. Словаччина (Братислава)
12. США (Вашингтон, Нью-Йорк)
13. Франція (Париж)
14. Чехія (Прага)
15. Швейцарія (Женева)
Оскільки питання визнання Голодомору в Україні актом геноциду українського народу є передусім політичним, то не дивно, що акція «Україна пам’ятає – світ визнає» пройде в європейських містах, де розміщені штаб-квартири впливових міжнародних організацій: Брюсселі (Європейський Союз, НАТО), Парижі (ЮНЕСКО), Відні (ООН, ОБСЄ), Женеві (ООН). Міністерство культури і туризму тісно співпрацює з представництвами України при зазначених міжнародних організаціях, що не в останню чергу сприятиме успішному проведенню заходів та досягненню бажаного результату.
У міжнародний маршрут мистецької акції увійшли також держави, що вже офіційно визнали Голодомор актом геноциду українського народу: Чехія, Канада та США, а також Іспанія, в якій Голодомор офіційно визнано на регіональному рівні.
Крім того, подібна акція має бути позитивно сприйнята представниками політичних кіл, мистецької еліти та широкою громадськістю держав, що є традиційними партнерами України, які підтримують її загальний курс і в багатьох випадках відстоюють українські інтереси у світі: Польща, Великобританія, Греція, Ізраїль, Словаччина.
16 квітня в державі Ізраїль стартує міжнародна мистецька акція
«Україна пам’ятає – світ визнає».