22 жовтня відзначається 25-та річниця Студентської Революції на граніті - першого успішного ненасильницького політичного протесту проти комуністичної влади в Українській РСР.
Рівно чверть століття тому, 2 жовтня 1990 року, у Києві на майдані Незалежності (тоді – площі Жовтневої революції) студенти розбили наметове містечко й оголосили політичне голодування. Більшість становила молодь із Києва, Львова та Дніпропетровська. На їх підтримку почали страйкувати студенти всіх вищих навчальних закладів Києва, а також учні технікумів, ПТУ і старшокласники. Студентські акції протесту пройшли і в обласних центрах, зокрема Луганську та Львові, утім, вони були не такими масовими.
Учасники голодування висунули політичні вимоги, серед яких відставка Голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола, відмова республіканського керівництва від підписання нового Союзного договору, передача місцевим органам влади майна КПРС і ВЛКСМ на території України, відбування юнаками з України військової служби за межами республіки лише на добровільних засадах, перевибори Верховної Ради УРСР тощо.
В ті дні у високих кабінетах обговорювалася можливість застосування сили проти голодувальників, та на прямі репресії, з огляду на підтримку студентів з боку киян, можновладці не наважилися.
Після прийняття постанови ВР УРСР щодо врахування вимог студентів-голодувальників 17 жовтня 1990 року Революція на граніті успішно завершилася.
Українське керівництво на чолі з Леонідом Кравчуком пішло на поступки учасникам акції, і 23 жовтня Верховна Рада УРСР ухвалила рішення про скасування 6-ї статті Конституції про керівну роль партії, а також прийняла відставку Масола.
Саме про ці події йшла розмова протягом історичної години «Студентська революція на граніті», яку підготувала і провела 16 жовтня провідний бібліотекар абонементу для юнацтва ЦМПБ Людмила Ганнич разом із вчителем Вікторією Володимирівною Шопен для учнів 7-Б класу СОШ № 13. Бібліотекар розповіла про те, як виникали організації національно-демократичного спрямування, серед найпопулярніших були такі як Народний рух України, Українська Гельсінська спілка, Українська студентська спілка, Студентське братство та інші.
Учні активно відповідали на питання вікторини. Кращі знання з історії України продемонстрував Андрій Швиндя. Активними учасниками заходу були Дарина Вайнелович та Софія Жаринова.
Учні зробили висновок, що події Студентської Революції на граніті відіграли важливу роль у становленні незалежності України, тому що саме молодь може змінювати країну на краще.