,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Вересень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Архів новин сайту
Вересень 2020 (60)
Серпень 2020 (18)
Липень 2020 (89)
Червень 2020 (106)
Травень 2020 (136)
Квітень 2020 (154)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 2-70-06
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


Любити свою країну

   У перші дні листопада на щорічному семінарі традиційно зустрілись колеги з комунального закладу культури «Централізована система публічних бібліотек» та шкільних бібліотек міського управляння освіти. Цього року семінар був присвячений важливій темі нашого сьогодення й мав назву «Національно - патріотичне виховання як складова формування життєвих цінностей підростаючого покоління» http://konstlib.net/node/13115Його роботу відкрило попурі з добре відомих  українських пісень  у виконанні викладача міської школи мистецтв Надії Петрівни Мироненко. Разом з нею співали всі бібліотечні фахівці та гості семінару. 

 

     З вітальним словом до присутніх звернулася  директор КЗК «ЦСПБ» Т. В. Оратовська. Мета поставлена, завдання визначені –  розпочалася професійна робота. 

 

     Форму для семінару Т. В. Сидоренко, провідний методист КЗК «ЦСПБ», обрала дещо незвичну – семінар-пазл. Та хіба є зараз щось незвичне в роботі фахівців інформаційної сфери – сучасних бібліотекарів? Чому пазл? Як діти збирають з різнокольорових детальок одне єдине завершене барвисте полотно, так і всі присутні протягом насичених робочих годин збирали з розрізнених тематичних пазлів одне єдине, вагоме – народ, нація, Батьківщина.
     Семінар бібліотечний, тож і перший пазл фундаментальний, основа основ бібліотечної діяльності – фахова доповідь  провідного бібліотекаря відділу комплектування та обробки документів центральної міської публічної бібліотеки /далі ЦМПБ, Є.О.Уварової «Результати дослідження «Незадоволений читацький попит на вітчизняну книжкову продукцію в публічних бібліотеках Костянтинівки». Адже давно вже існує проблема поповнення бібліотечних установ сучасною та корисною книжковою продукцією. Цю тему повно та ґрунтовно, з висновками та пропозиціями розкрила провідний фахівець. 

 

     Під час другого пазла – презентаційної сесії теж неможливо було заскучати. «Обласний семінар бібліотек різних систем і відомств Донецької області «Місія бібліотек у формуванні духовного потенціалу нації та збереження культурної спадщини краю»» - про його роботу звітувала учасник обласного семінару Бондаренко І. Л. – провідний бібліотекар ЦМПБ. Місія бібліотек у формуванні духовного потенціалу нації та збереження культурної спадщини краю [Електронний ресурс]. ru.calameo: веб-сайт. - Режим доступу: http://ru.calameo.com/read/004978235575ca9b6df2a, вільний (дата звернення: 07.11.2016). – Назва  з  екрана. 

   Друга частина її виступу була присвячена   роботі центральної міської публічної бібліотеки з національно-патріотичного виховання дітей та молоді, а також бібліотечній проектній діяльності, та проілюстрована матеріалами з презентації «Громаді міста – сучасна бібліотека». Громаді міста – сучасна бібліотека [Електронний ресурс]. ru.calameo: веб-сайт. - Режим доступу: http://ru.calameo.com/read/004978235f31a30ad272a ,  вільний (дата звернення: 07.11.2016). – Назва  з  екрана.

 

    Другий пазл виступом «Бібліотекар як учасник процесу національно – патріотичного виховання» продовжила провідний методист Сидоренко Т.В. разом з  Євгеном Міщуком, майором Костянтинівської  комендатури.     Бібліотекар як учасник процесу національно – патріотичного виховання [Електронний ресурс]. ru.calameo: веб-сайт. - Режим доступу: http://ru.calameo.com/read/004978235a1dccd9c5e6c,  вільний (дата звернення: 07.11.2016). – Назва  з  екрана.  

 

Присутні задавали офіцеру багато запитань щодо ситуації з правопорядком у місті, а також пропозицій стосовно сумісної роботи військових та бібліотечних фахівців. Спілкування було насиченим та корисним. І продовжувалося ще й у третьому пазлі, адже майор продуктивно пропрацював з бібліотекарями весь семінар до останньої хвилини.

 

     Сучасний бібліотекар повинен володіти мистецтвом спілкування, бути компетентним у різних галузях знань, тримати в пам’яті різноманітну інформацію. Бібліотечна діяльність – це самовіддана та кропітка праця, без якої інформація, що зберігається у бібліотеці, може залишитися незапитаною. Бібліотекарі відкривають для своїх читачів величезний світ інформації, представлений у книгах, журналах, комп’ютерних мережах. Та не тільки цим відомі бібліотеки в наш час, де кожен відвідувач має можливість докластися до якісних естетичних культурних  продуктів, а також самому навчитися їх створювати. Саме це бібліотечні фахівці довели під час довготривалої сесії, яка складалася з різноманітних майстер-класів. По-перше, звернулися до петриківського розпису – давнього самобутнього народного мистецтва, що зародилося на мальовничих берегах річки Чаплинка на Дніпропетровщині. Село Петриківка має давню козацьку історію, пов’язану з Петром Калнишевським, котрий офіційно заснував селище – тому тут ніколи не було кріпацтва. Петриківка славиться на весь світ унікальним народним розписом, котрий було визнано нематеріальною культурною спадщиною людства ЮНЕСКО в 2013 році. Та й у Костянтинівці є своя відома майстриня петриківського розпису - Любов Касьянова. Її майстер-клас був проілюстрований чудовими власноруч створеними роботами, техніка виконання яких дуже зацікавила всіх присутніх. 

 

     По-друге, «Дивовижний світ українських традицій у публічній бібліотеці» - чарівну паличку творчості від Любові приймає Вікторія Журавльова, художник ЦМПБ. Писанки, об’ємні роботи з паперу, що виконані в техніці квілінг, фотокартини, дівочі віночки, жіночі прикраси тощо. Наша Вікторія на всі руки майстриня. Тож вона отримала багато запитань від присутніх стосовно своїх робіт. І якомога повніше з допомогою наочних прикладів на них відповідала, демонструючи різні техніки виконання та навчаючи присутніх. 

 

 

      Наш семінар відбувався в центральній міській дитячій бібліотеці /ЦМДБ, яка в поточному році, а саме дитячий клуб раннього розвитку «Смайлик» (керівник Кононенко Марина Вікторівна), для реалізації і розвитку проекту «Психосоціальна підтримка населення в Донецькій і Луганській областях» отримали ГРАНТ від Чеської гуманітарної організації «Людина в біді». Бібліотека поповнилася новими красивими та сучасними дитячими меблями, комп'ютером, фліп-чартом, але найцікавіше -  в бібліотеці з'явився світлодіодний стіл - пісочниця для групових та індивідуальних занять з дітьми. І дорослі і маленькі користувачі бібліотеки приходять, дивуються, навчаються, отримують нові враження і зовсім нові відчуття!   Такі ж враження отримали й учасники семінару, які мали нагоду власноруч оцінити необхідність такого обладнання в бібліотеці.

 

 

 

     На цьому дива в ЦМДБ не скінчилися. «Весела майстерня. Інноваційні технології в творчості» - з допомогою Приходченко Євгенії, волонтера ЦМДБ, учасники семінару змогли власноруч оцінити можливості 3D ручки – це незвичайний пристрій для писання та малювання, за допомогою якого можна робити реалістичні тривимірні, а так само двомірні малюнки. І робити це можна не по листу, а від листа - вгору! 

 


 

 


 

 

     Наприкінці року важливим є планування бібліотечної роботи на наступний рік. Провідний методист надала консультацію щодо планування-2017 з допомогою міні-презентації збірки поезій Ореста Корсовецького «Вітер часу». 

 

     Також під час семінару пройшла інформаційна акція мобільної бригади соціально – психологічної допомоги Української фундації громадського здоров’я щодо послуг особам, які постраждали від гендерного насильства.  

 


Сидоренко Т.В., провідний методист КЗК «ЦСПБ»


Обсудить на форуме