,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Грудень 2024 (7)
Листопад 2024 (12)
Жовтень 2024 (20)
Вересень 2024 (42)
Серпень 2024 (30)
Липень 2024 (37)
«    Грудень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

День української писемності та мови

"Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.” 
Панас Мирний
  День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства». За православним календарем - це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця - письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
  Із самого ранку 10 листопада у ЦМПБ всюди було чути українську мову. Нею розмовляли користувачі та робітники бібліотеки. Так, учні 5-а та 5-б класів СОШ № 13 (вчителі Н. Р. Антіпова, Є. І. Іванічкіна) були запрошені на «Український мульти-ранок». Діти прослухали розповідь про українську літературну казку та отримали завдання проілюструвати найулюбленіші українські казки. Ці малюнки протягом тижня презентувалися на абонементі для юнацтва на виставці. Діти із задоволенням подивилися українські мультфільми.

День української писемності та мови

 День української писемності та мови

 День української писемності та мови

День української писемності та мови

 День української писемності та мови

  Цього ж дня юні мовознавці - учні 5-а класу ЗОШ № 3 (вчителі Л. В. Павлюкова та О.М. Коваленко) прийняли активну участь у вікторині «У світі української граматики», переможцем якої стала учениця Софія Давидова. Під чарівну українську мелодію дівчата - Давидова Софія, Капітонова Анастасія та Діана Жуховець станцювали український танок.  

День української писемності та мови

 День української писемності та мови

День української писемності та мови

  Наступні відвідувачі бібліотеки - старшокласники. Учасниками літературно-поетичної години «Ці загадкові письмена» стали учні 10 класу СОШ № 13, члени клубу «Мельпомена». На захід були запрошені соціальні партнери: члени літературного об’єднання «Дзеркало» (Н. Л. Штанько, А. А. Сущєв, П. О. Панасенко і М. Й. Милий), старший інспектор Костянтинівського міськрайонного відділу з питань пробації Південно-Східного міжрегіонального управління з виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції К. В. Глєбова та фахівець з питань соціальної роботи з суб’єктами пробації О. О. Зальвівська. Провідний бібліотекар абонементу для юнацтва ЦМПБ Л. В. Ганнич розповіла про історію Дня української писемності та мови. Вона також провела огляд літератури та продемонструвала відеоматеріали: «Історія української писемності та мови», «Гімн українській мові», «Наша мова калинова». Учні зацікавлено подивилися відеопрезентацію про Нестора Літописця. Учні: Катерина Сивцова, Вікторія Приймак, Ангеліна Руденко та Марія Басенко підготували доповіді про українську мову англійською та французькою мовами. Байка Л. Глібова прозвучала французькою мовою у виконанні Ольги Сахно. А запрошені місцеві поети порадували присутніх своїми віршами про Україну та мелодійну, барвінкову, калинову українську мову.
 Всі учасники бібліотечних заходів, присвячених Дню української писемності та мови, зробили висновок, що українська мова є найріднішою і найкращою для кожного українця. Треба ретельно вивчати й шанувати рідну мову. 




Обсудить на форуме