,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Січень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Архів новин сайту
Січень 2020 (68)
Грудень 2019 (81)
Листопад 2019 (69)
Жовтень 2019 (64)
Вересень 2019 (62)
Серпень 2019 (22)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 2-70-06
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


Листопад, що змінив нас…День Гідності та Свободи

Листопад, що змінив нас…День  Гідності та Свободи

 

КЗК «ЦСПБ»
Центральна міська публічна бібліотека
Довідково – інформаційний сектор
 
Листопад, що змінив нас…День  Гідності та Свободи
Історична довідка.
     День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Метою запровадження пам’ятної дати стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
   Саме на Майдані народилася нова українська нація, високоідейна, готова відстоювати ідеали справедливості, правдивості та патріотизму. Сьогодні боротьба за Незалежність України, її суверенітет, кордони – продовжується. І від зовнішньої агресії нас захищають сучасні Герої – учасники військових дій, які щохвилини виборюють для нашої держави такий жаданий мир. Вони з честю захищають державний суверенітет та територіальну цілісність, відстоюючи національні інтереси та ціною власного життя продовжують боронити нашу землю на Сході країни.На необхідність створення такого свята Президента надихнув героїзм народу. На боротьбу за свої ідеали пліч-о-пліч стали народи заходу і сходу, люди всіх національностей: українці, кримські татари, росіяни, білоруси…
        "Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Мені, як Президенту України, залишається лише документально засвідчити це і підписати Указ про День гідності та свободи, який українці віднині і навіки будуть відзначати 21 листопада”, – сказав Гарант.
      Події, що відбувались з нашим суспільством на зламі 2013/14 років та відбуваються сьогодні, мають доленосне значення для України та українців. Це справді, як було сказано у назві фільму про Євромайдан, була "Зима, що нас змінила”. І добре, що ці зміни йдуть у напрямі прощання країни зі своїм совєтським та постколоніальним минулим, нарешті подолана невизначеність двовекторності розвитку країни, виявлена європейська ідентичність українства великої України як базова. Саме ці компоненти визначають ставлення до себе й позиціювання серед інших націй.
       Національна гідність є похідним поняттям від поняття особистісної гідності. Отже, українська Єврореволюція може з повним правом кваліфікуватись як Революція гідності нації та її громадян.


Радимо прочитати:

 Виноградов О. Слово Майдана / Олег Виноградов. - К. : Изд. Корбуш, 2014. - 528 с. : ил. - Текст. рус., укр.

Український письменник-фантаст Олег Виноградов представив збірник зі ста історій учасників Майдану. На сторінках – розповіді з перших вуст: як тих, хто стояв на барикадах, так і волонтерів, сотників, медпрацівників, міліціонерів, комунальників, нянь, пенсіонерів, батьків загиблих активістів, – словом, всіх, хто мав якесь відношення до тих подій. Деякі з оповідань – коротенькі монологи на три-чотири абзаци, про те, чому той чи інший герой опинився на Майдані, а деякі – на чотири-п'ять сторінок з діалогами й описом ситуацій, у які вони потрапляли. Всі оповідання - цікаві, відверті, емоційні та по-своєму унікальні Книга майже без ілюстрацій – лише невеликі портрети оповідачів, багато з яких вирішили не називати прізвища.

Курков А. Ю. Дневник майдана / Андрей Курков. - Х. : Фолио, 2015. - 224 с., 16 л. ил.
«Дневник Майдана» ? це документ, представлений як особистий щоденник.
Автор живе в центрі Києва в п'ятистах метрах від Майдану, в квартирі на четвертому поверсі, з балкона якої було видно дим від палаючих барикад та чутно вибухи гранат і постріли; в квартирі, з якої регулярно він та його сім’я виходили і на роботу, і на Майдан, і по інших справах. Весь цей час життя триває і жодного разу не зупиняється. І це життя письменник майже щодня записував, щоб зараз розповісти про нього своєму читачеві докладно, в деталях. Життя під час революції, життя в очікуванні війни, війни, яка виявилася набагато ближчою, ніж здавалося навіть тиждень тому.
«Дневник Майдана» був опублікований у перекладах англійською, німецькою, японською та іншими мовами.

Мухарський А. Майдан. (R)еволюція духу / [авт. і куратор проекту] Антін Мухарський. - К. : Наш формат, 2015. - 304 с. : іл., фото. ; 31,5х23,8 см.

«Народу України присвячується», – такий напис зображений на першій сторінці альманаху. Це історично-культорологічний збірник, який містить свідчення очевидців, близько двохсот фотографій, есеї, репродукції та революційні вірші.
Публічні інтелектуали, громадські діячі, філософи, історики, письменники, художники, герої й очевидці революційних днів української історії в щоденниках, есе й ексклюзивних інтерв’ю розповіли про темний і світлий бік Майдану, версії причин і наслідків, «білих плям» і таємничих збігів у подіях листопада-лютого 2014 року. А на завершення – революційні вірші Сергія Жадана, Дмитра Бикова та інших відомих поетів.

Небесна сотня / [авт.: К. Богданович та ін.]. - Х. : Фоліо, 2015. - 208 с. : фото. - Текст укр., рос.

«І мертвим, і живим, і ненародженим…», – не дарма у «слові від авторів» ужиті саме ці Шевченкові рядки. Книга-посвята написана двома мовами – українською та російською. Як зазначено в передмові, «на знак поваги до людей, що приїхали на Майдан із різних куточків України».
«Небесна сотня» – це не тільки коротка хронологія подій Євромайдану, що поєднує факти з переживаннями очевидців, а й біографії тих, кого забрала революційна зима 2014 року. Герої цієї книги - звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні - заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Хтось із них дуже любив театр, хтось писав вірші, хтось не уявляв життя без футболу, хтось вдягав рицарські обладунки та захоплювався історичною реконструкцією. Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Розповіді про героїв у книзі короткі та місткі. Також у книзі наведено список загиблих співробітників силових органів, інформацію про медиків, які самовіддано рятували життя українців тієї зими, героїв, які залишились живими. Завершує збірку настроєвий фоторепортаж «Майдан очима фотографа Наталі Кравчук».
Рудневич М. Я з Небесної Сотні : повість / Марко Рудневич. - [К.] : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, [2014]. - 182+194 с., зустріч. паг. - (Доросла серія). - Текст укр., рос. - Книжка-перекрутка.

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя – про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва.
Це повість про три вирішальні доби на Майдані. Читаючи твір ви згадаєте все, ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею – Макса зі Сміли…

Провідний бібліограф ЦМПБ Шпакова Наталя.

Обсудить на форуме