,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів новин сайту
Січень 2021 (58)
Грудень 2020 (59)
Листопад 2020 (70)
Жовтень 2020 (53)
Вересень 2020 (72)
Серпень 2020 (18)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


Берестейський мир

100-РІЧЧЯ ПОДІЙ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917 – 1921 РОКІВ 
КЗК «ЦСПБ»
Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека
Інтернет–центр

 

Берестейський мир
  Як відомо, Східний фронт Першої світової війн проходив по українській землі – через Галичину, Волинь, Буковину та Закарпаття. Той фронт Центральна Рада намагалася утримувати упродовж дев‘яти місяців 1917 року. І тільки 6 грудня на Українському фронті було оголошено перемир’я. Через 10 днів у приміщенні штабу німецької армії у Бересті відбулася неофіційна зустріч представників Німеччини, Австро-Угорщини та Української Народної Республіки. На ній сторони обговорювали можливість укладення сепаратного мирного договору. Він був особливо потрібний Україні, що вже три тижні оборонялася від вторгнення зі Сходу загонів російських солдат, балтійських матросів та петроградських і московських червоногвардійців.
  Переговори були непростими та все ж Берестейський мир або Брест-Литовська мирна угода — сепаратний мирний договір між Центральними державами та Російською Федеративною Радянською Республікою[1], підписаний 3 березня 1918 року в Бресті-Литовському представниками Німецької імперії, Австро-Угорської імперії, Османської імперії і Болгарського царства з одного боку та Радянської Росії — з іншого.
  Всі вказані в покажчику джерела доступні для прочитання онлайн чи для скачування.

Берестейський мир (3 березня 1918) [Електронний ресурс] // Вікіпедія : вільна енциклопедія. - Електрон. дані. - Режим доступу : https://uk.wikipedia.org. - Назва з екрану;
10 фактів про Берестейський мир. - Електрон. текст. - Режим доступу:  http://prosvit.org. - Заголовок з екрану; 
Гай-Нижник П. П. Фінансові аспекти Берестейського договору 1918 р. для УНР. - Електрон. текст. - Режим доступу : http://hai-nyzhnyk.in.ua/doc/140doc.php. - Заголовок з екрану; 
Михутина И. Украинский Брестский мир. Путь выхода России из Первой мировой войны и анатомия конфликта между Совнаркомом РСФСР и правительством Украинской центральной рады. [Електронний ресурс] . - Режим доступу : http://inslav.ru/publication/mihutina-i-ukrainskiy-brestskiy-mir-m-2007. - Заголовок з екрану;
  Що ми знаємо про справжню історію підписання Брестського миру? Майже нічого. Тим часом довга епопея переговорів про сепаратний мир між революційної Росією, з одного боку, і Німеччиною з її союзниками - з іншого, читається як детективний роман. Особливої гостроти цієї історії додає факт, якого не знає ніхто, крім небагатьох фахівців: дипломатична поразка Росії в Брест-Литовську було викликано не тільки непослідовністю і авантюрністю петроградських переговірників. Ключову роль тут зіграв «джокер»: в групі договірних сторін раптово з'явився новий партнер – Українська центральна рада, якій, при всій хиткості її положення, за спиною делегації з Петрограда вдалося підписати з Німеччиною окремий мирний договір.

Ореньчук О. Ю., Нагірняк А. Я. Брестский мир та його значення в історії української державності. - Інститут гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка», 2007. - [Електронний ресурс] . - Режим доступу :       http://vlp.com.ua/files/15_7.pdf. - Заголовок з екрану;
  Про підписання Брестського миру та його значення в історії відновлення та формування Української державності в період Центральної Ради, а також зовнішньополітичні відносини України.
Христюк П. Війна з Совітською Росією І мир з Центральними Державами [Електронний ресурс]  / П. О. Христюк // Замітки і матеріяли до історії української революції 1917–1920. – Відень, 1921. – Т. 2.- с. 77 – 116.- Режим доступу : https://hromadalib.files.wordpress.com/2016/01/khrystyuk_1921_zamitky-2.pdf. - Заголовок з екрану.

 

Фільмографія
Відеохостинг «Ютуб» пропонує багато цікавого про події 1917-21 років, варто зазначити історичні нариси «Невідома Україна» та Хроніки української революції. 
Берестейський мир: документальний фільм з циклу проекту Невідома Україна: Нариси нашої історії/ режисер і автор сценарію В. Марченко.- «Київнаукфільм»,1993. - Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=QvbNQp8Oo6k. - Фільм 90. - Назва з екрану.
 Сепаратні переговори Української Народної Республіки з урядами Австро-Угорщини і Германії. Брестський Договір про державний суверенітет України. Четвертий Універсал. "Мирна окупація" України австрійськими і німецькими військами.
  Пропоновані «Замітки і матеріали до історії української революції» дають досить детальне і вичерпне уявлення про те, що ж відбувалось на Україні в часи УНР. Попри яскраву декларативну діяльність (Універсали, З'їзди з їх блискучими постановами, циркуляри тощо), як із сумом констатує сам автор (а він був активним учасником та очевидцем подій зсередини), практично не було зроблено нічого, щоб провести ті всі декларації у життя. Тим більше цікаво порівняти цю діяльність (тобто відсутність практичної діяльності) з результатами роботи Гетьманату П.Скоропадського, який за коротший строк досяг незрівнянно більших результатів. 

Берестейська угода: Історична правда з Вахтангом Кіпіані. - Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=LpFL6zeWgTk. - Назва з екрану.
  Радянське табу. Чому мирний договір між УНР та державами Четверного союзу у Бресті викреслили з підручників історії?  Та що особливого гарантувала ця домовленість українцям? Досі замовчувані факти та несподівані паралелі Брест-1918 – Мінськ-2015;

Мирні переговори в Брест Литовську (Білорусь) 3 березня 1918 року, архівні кадри. - Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=G33_NJknqBY. - Назва з екрану.  

Вебліографічний покажчик підготувала провідний бібліограф мережевих ресурсів Маяк Т.
Обсудить на форуме