А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров’ю перемішана сльоза....
А батько сина ще не відпускав…
Людмила Максимлюк
Герої Майдану, хто вони?.. Звідкіля взялися ці люди, які поклали саме дорожче – власне життя, за краще майбутнє нашої держави… А вони ж були серед нас! Жили, працювали, виховували дітей, вірили в майбутнє своєї країни… І в самий скрутний час, для нашої батьківщини, стали пліч о пліч, щоб захистити і перемогти.
В ці лютневі дні ми в жалобі схиляємо голови згадуючи героїв Небесної Сотні.
До цієї визначної події долучилися і фахівці Центральної міської публічної бібліотеки. Вечір історичної пам’яті «Герої Майдану» /ведучі Л.М. Костильова, С.О. Тютюнік/ зібрав в бібліотеці членів молодіжного патріотичного клубу «Співрозмовник», /керівник І.Ф. Шевченко, бібліотекар КПБЛ №39/, учнів ЗОШ №1, 2, студентів КТЛНАУ та громаду міста на зустріч з учасниками Євромайдану: громадський діячем, членом партії "Свобода" Ярославом Богдановичем Маланчуком і громадським діячем, активним членом партії «Батьківщина», поетом Миколою Джмілем. Документальні фрагменти тих подій та розповіді очевидців тісно перепліталися і нікого не залишили байдужими. А родзинки заходу добавив виступ вихованців Костянтинівської школи мистецтв дует скрипалів Світко Дениса і Ускової Лізи, Акопян Софії та Чобанян Діани /викладачі Чмульова Т.П., Деменюк М.В./
Саме в цей день поет, письменник Микола Джміль презентував свою нову поему-легенду «Аттіла, або Благовіст Любові». Твір розповідає про період правління Аттіли та боротьби гунів (наших предків) з готами та римською імперією у IV столітті н.е. Книгу оформив художник Олег Кіналь 25-ма гостросюжетними ілюстраціями. Автор запевняє, що працював над поемою 5 років, половину з яких писав під обстрілами, адже мешкає у "сірій зоні" на Донеччині в районі Бахмутки.