Екологічна пізнайка «Вивчаю я рослини Німеччини та України» (до Року німецької мови в Україні) була проведена 4 квітня провідним бібліотекарем ЦМПБ Людмилою Черняєвою для малят групи № 11 ДНЗ № 31 «Мир» (вихователь Вікторія Анатоліївна Оксенчук).
Бібліотекар розповіла малятам про країну Німеччину, про її звичаї, рослинні символи, флору і фауну країни. Діти дізналися, що символами Німеччини є дерево дуб та квітка волошка. Ця рослина була улюбленою квіткою імператора Вільгельма I і його матері, королеви Луїзи. Квітковими символами Німеччини є також маргаритка та ірис. В альпійських луках можна зустріти дикі квіти: альпійські троянди, тирличу, орхідеї, цикламени, фіалки, едельвейси. В лісах розповсюджені козулі і благородні олені, а також кабани, зайці, лані, сарни, муфлони, фазани, куріпки. Діти дізналися, що гордістю Німеччини та й усієї Європи є Баварський Ліс, заснований в 1969 році і є заповідною зоною. Тут зосереджені рідкісні представники флори і фауни. Вирубка дерев у Баварському лісі заборонена, а всі прилеглі виробничі підприємства були закриті. Більшість заповідних зон Німеччини перебувають під захистом держави. Бібліотекар поспілкувалася з дітьми також про рослинні символи України - калину, вербу, барвінок тощо. Діти прослухали розповідь про український та німецький прапори.
Діти разом з бібліотекарем пригадали прислів’я і приказки двох країн. Різноманітні рослинні та державні символи двох країн – України та Німеччини розквітли на дитячих малюнках. Вони намалювали прапори двох країн, листя дубу, калину, волошки, ромашки, маки тощо. Малята щиро подарували свої малюнки бібліотеці.
Активними учасниками екологічної пізнайки «Вивчаю я рослини Німеччини та України» були Аліна Єськіна, Тимур Кукліс, Вова Ковтун. Переможцем рослинної вікторини став Василь Нечволода.
У 2017 року співробітники ДНЗ № 31 «Мир» брали участь у проекті "Садочок - простір дружній до дитини". Ініціаторами нової освітньої пропозиції є Всеукраїнський фонд "Крок за кроком" за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та національний університет "Києво-Могилянська Академія". У проекті використана інноваційна методика «Лялька як персона» автора Деніела Ковача (Угорщина) та «Ранкові зустрічі» що сприяло підвищенню рівня знань та навичок з самооцінки і самоконцепції особистості; техніці ефективного спілкування з дітьми; наданню позитивних повідомлень малятам. Лялька з Даніі за допомогою вихователя обговорювала. проблему дитини і разом із малятами вирішувала як її вирішити. Біля стенду Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) і були сфотографовані діти зі своїми малюнками.