У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.
Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.
В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
Напередодні святкування Дня матері у ЦМПБ відбувся бібліотечний захід. Для учнів груп 1-17, 3-17, 5-17 (кухарі, слюсарі, шевці, майстри А.І. Моргунова, Н.М. Разбєгаєва та бібліотекар І.Ф. Шевченко.) Костянтинівського професійного будівельного ліцею було проведено годину здоров’я «Дякуємо, мамо, за життя». На зустріч із молоддю завітала лікар жіночої консультації (Комунальний заклад Центральна районна лікарня) Лідія Григорівна Соколова.
Провідний бібліотекар абонементу для юнацтва Людмила Черняєва провела огляд літератури. Вона також розповіла про історію свята, що згідно з Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99 його відзначають щороку у другу неділю травня. Свято матері народилося в далекій Філадельфії завдяки зусиллям молодої американки Анни Джарвіс. Вона втратила свою матір. Смерть була раптовою і передчасною. Анна звернулася з листами до конгресменів та Президента Америки, у яких запропонувала раз на рік, навесні, вшановувати матір. Ідею Анни Джарвіс підхопили у світі. Українці вперше відзначили День матері в 1928 році – але не на рідній землі,а в Канаді. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулося в Україну. Бібліотекар також повідомила про святкування цього дня у різних країнах світу. Учні зацікавлено переглянули відеоматеріали: «Мамині руки», «Мамині пісні» у виконанні Наталії Май. Присутні також пригадали материнські символи – обереги.
Наступним питанням розмови з підлітками стало щасливе материнство. Після перегляду відеоматеріалу «Формування плоду по неділям» слово було надано фахівцю медичної установи. Лікар жіночої консультації КУ ЦРЛ Лідія Григорівна Соколова виступила з доповіддю про шкідливість абортів, контрацепцію та різні статеві захворювання та радість очікуваного материнства. Що може бути прекраснішим від того дня, коли до рідного дому, мов ластівки до гнізда, злітаються діти, онуки, правнуки. Злітаються, щоб низько вклонитися матері, заглянути в її ясні очі, поцілували натруджені руки.