Як завжди, напередодні свята, у бібліотеці відбувається щось несподіване. Так, 24 травня, напередодні Дня Святої Трійці, на абонементі для юнацтва ЦМПБ було проведено народознавчу годину «Зелені свята – мозаїка народних традицій», до участі у якій долучилися діти групи № 12 ДНЗ № 31 «Мир» (вихователь Юлія Миколаївна Деркачьова та помічник вихователя Олена Павлівна Щербак).
Згідно з християнськими уявленнями Трійця - це три обличчя Бога: Бог-Отець, Бог-Син, Бог-Дух Святий. Християнське троїцьке свято встановлене в пам`ять зішестя Святого Духа на апостолів, після чого вони почали розуміти різні мови і ними говорили, переповідаючи священикам вчення Христа. А на місці зішестя був збудований перший християнський храм. З того часу Трійця вважається днем народження християнської церкви. Згідно з іншою легендою, саме на Трійцю Бог створив землю та прикрасив її зеленню.
До малят на гостини завітали вже знайома дітям лялька–українка Марічка та її подруга Русалка Наталка. Провідний бібліотекар абонементу для юнацтва Черняєва Л.В. розповіла дітям казку про дружбу Наталки та Марічки. Русалонька прийшла привітати малят із зеленим святом Трійці. Вона була добра та чемна на відміну від інших русалок, які у клечальний четвер, за повір’ям, залоскочують людей. Гостя також принесла малятам полин, петрушку, яких не боялася на відміну сестричок, інших русалок. Бібліотекар розповіла про свято Трійці, особливості його святкування в Україні, про народознавчі традиції «водіння Тополі» та плетення вінків. Малята переглянули відеоматеріали: «Привітання зайчика із святами», «Як водять Тополю». Їх зацікавила відео-розповідь про Трійцю, а також танок квітів. Малята співали і танцювали. Вони теж «водили Тополю» (тополями були діти в українських костюмах – Костя Пронський, Марк Любашенко, Валерія Діліна, Ганна Андрущенко). Малята також прийняли участь у вікторині «Відгадай загадку про літню квітку», у якій перемогли Пронський Костя та Іванченко Софія.
Але самим цікавим дійством стало плетіння віночків із запашних степових квітів та трав, які принесла казкова Русалонька. До віночків були вплетені квіти і трави – обереги, а саме, волошки, ромашки, любисток, полин, петрушка тощо. Діти фотографувалися із віночками і квіточками і раділи майбутньому святу.