75 років тому, восени 1943 року, наші батьки і діди остаточно звільнили Донеччину від кривавої фашистської навали. Саме про це 5 вересня йшла розмова протягом патріотичної години «Костянтинівка пам’ятає», до участі у якої долучилися учні 6-А, 6-Б, 6-В класів Іллінівської ОШ. Провідний бібліотекар абонементу для юнацтва Людмила Черняєва зазначила, що ветеранів з кожним роком стає все менше і люди зобов'язані зберігати пам'ять про їх подвиг. Вона також розповіла про окупацію Донбасу та міста Костянтинівки нацистськими загарбниками та зупинилася окремо на героїчному подвигу костянтинівців на шляху до перемоги під час боїв та визволенні рідного міста від ворогів у роки Другої світової війни. Учні прийняли участь у вікторині «Історія рідного міста» та «Моя країна – Україна». Переможцями – затоками історії рідного міста стали Воробйова Вероніка (6-В клас) та Дейнека Анастасія (6-А клас). Активні учасники - Скрягіна Анастасія (6-Б клас), Челнокова Анастасія (6-Б клас) та Агейкіна Марія (6-В клас).
Всі присутні висловили - вічна слава героям минулих поколінь! Нинішні захисники України стали гідними спадкоємцями слави воїнів-визволителів. Вічна слава захисникам України і мирного неба над головою!
6 вересня біля пам’ятника загиблим воїнам АТО було проведено патріотичну годину «І воїнів славетних подвиги ми з гордістю тримаємо в серцях», у якій прийняли участь учні 9-А класу СЗШ № 13 (класний керівник Людмила Тарасенко). На зустріч з молоддю також були запрошені соціальні партнери ЦМПБ: Євген Кощей – водій взводу охорони Костянтинівського об’єднаного міського військового комісаріату, голова ГО «Костянтинівський Союз «Інваліди Чорнобиля» Олександр Дерека.
У вступному слові вчитель розповіла про важливу для нашого міста історичну ювілейну дату. Бібліотекар зупинилася на подвигу костянтинівців – підпільників, які діяли під керівництвом командира П.С. Олексієва та І. Г. Ладника. Вона також підкреслила вагомий внесок у справу перемоги групи вчителів – підпільників лід керівництвом Н. С. Левандовської та Л. І. Жлобіної, лікаря М. В. Шулєшової. Про битву на берегах Кривого Торця під керівництвом генерала Лялюшенко, підполковника Безнощенко, командира 1-го танкового батальна Патрущева, комбата Савицького та інших учні почули від Євгена Кощея. Учні зацікавлено слухали про вагомий внесок земляків - дітей та підлітків у боротьбу з нацистами. Про звільнення міста Костянтинівки 6 серпня 1943 року о 4.00 ранку повідомив Олександр Дерека.
Пам’ять загиблих у роки Другої Світової війни учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів біля пам’ятника загиблим воїнам АТО.
В читальному залі презентується книжкова виставка «Війна пройшла через місто», матеріали якої розповідають про складний шлях визволення Донбасу та Костянтинівки від нацистських загарбників.