«СПАДЩИНА ПРЕДКІВ» - всеукраїнський культурно-історичний, дослідницький інтернет-портал з вивчення і збереження архаїчної спадщини українського народу: мови, писемності, культури, звичаїв, обрядів, традицій, старожитностей та ін. Основна ідея: популяризувати історію, генеалогію, культуру і традицію. Вивести на суттєво новий рівень наші пізнання у цій сфері. Заснований проект у 2011 році ентузіастами, дослідниками, краєзнавцями. У 2013 році був відкритий офіційний веб-сайт spadok.org.ua - один з перших в уарнеті, який висвітлює подібні теми.
Головні задачі та ідеї
Дослідницька місія та просвітницька мета, аналіз писемних, фольклорних пам'яток, джерел з історії та культури України Ставимо задачу зібрати якомога більше відомостей та джерел з праісторії, антропології, археології, етнографії, мовознавства, генеалогії та інших наук. Розкрити всі сфери, дослідити, систематизувати їх. Етнологічні, краєзнавчі, генеалогічні, метафізичні дослідження, що включають теоретичні та практичні аспекти. Навести альтернативну точку зору. Розв'язати існуючі проблеми та дискусії, розставити всі крапки над "і" в культурно-історичних питаннях. Проведення експедицій по культурно-історичним, природно-сакральним пам'яткам України Ставимо задачу дослідити місця сили, мегалітичні пам'ятки, храмові комплекси, палеобсерваторії та святилища України, а також прилеглих територій. Утворити реєстр. Популяризувати та охороняти пам'ятки національного значення. Також підготовка етнологічних фото-, відеоматеріалів, зйомка документального, антропологічного кіно. Реконструювати давньоукраїнську світоглядну модель Довести, що ми нічим не гірші за Давні Грецію, Китай чи Єгипет. У нас також є кількатисячолітня традиція, мова, культура і релігія, якими треба пишатися. Розкодувати дохристиянську міфологію і стародавню символіку, дослідити давні вірування українського народу на основі арте-фактів та джерел: етнографічних збірників, стародруків, рукописів, знахідок, переказів старожилів і т.д. Підготовка та публікація друкованих і електронних матеріалів Працюємо над власним виданням та наповнюємо веб-сайт. Хочемо розтлумачити та законсервувати весь накопичений матеріал для передачі наступним поколінням.
Детальніше:
Спадщина предків Головна сторінка [Електронний ресурс] // Спадщина предків – Електронні дані. –– Режим доступу: http://spadok.org.ua/info/pro-nas , вільний (дата звернення 18. 01 .2019 р.). – Назва з екрана .-Мова укр.