,

Форум
Фотоальбом
Оголошення
Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
«    Серпень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Архів новин сайту
Серпень 2020 (4)
Липень 2020 (90)
Червень 2020 (106)
Травень 2020 (136)
Квітень 2020 (154)
Березень 2020 (108)
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 2-70-06
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 


Театралізація повісті «Заячий пастух» В. Гайворонського у бібліотеці

  1 лютого у ЦМПБ відбулася театралізація повісті «Заячий пастух», автором якої є український письменник Василь Гайворонський (псевдонім Гайдарівський). Театралізовану виставу за твором письменника-земляка здійснили учні 8-В класу Костянтинівського ліцею в рамках засідань краєзнавчої світлиці «Літературосвіт». 
  Сценарист – куратор краєзнавчої світлиці, провідний бібліотекар абонементу для юнацтва Людмила Черняєва, постановник – керівник, вчитель Ірина Чєрнік. Глядачами стали учні 6-Б класу СЗШ № 13 (вчитель Наталія Антипова). На виставу були також запрошені член літературного об’єднання «Дзеркало», місцевий поет Михайло Милий та директор еколого-культурного центру «Бахмат», кореспондент газети «Провинция» Володимир Березін. 

 

  

     Бібліотекар розповіла про життєвий і творчий шлях Василя Гайворонського, його хист до навчання, про роботу у журналі «Літературний Донбас», про необхідність змінити прізвище на псевдонім Гайдарівський. Доповненням до розповіді стала презентація про В. Гайворонського, зроблена за матеріалами газети «Провінція» про вшанування пам’яті письменника у бібліотеці у 2017 році. Із доповіддю про цікаві факти з життя В. Гайворонського, його родину та дім у Костянтинівці виступив Володимир Березін.
    Всіх присутніх зацікавила постанова «Заячий пастух» Василя Гайворонського. Бажаючих грати у виставі було багато, тому у різних сценках роль Василька виконували чотири різні хлопчики: Ігор Зоненко, Микита Скрипка, Максим Шепель, Кирило Нелепа.
    «У «Заячому пастухові» В. Гайворонського висловлюються думки, що є надзвичайно важливими для усвідомлення свого місця і ролі громадянина у своїй країні.
    Ідейний і тематичний зміст повісті мають безпосереднє відношення до України. Автор ніби від третьої особи, опосередковано переповідає історію України - про двох Тарасів, один з яких спонукав український народ до боротьби проти поневолювачів мечем (Тарас Бульба), інший - словом (Тарас Шевченко).

  

    Від імені старого Данила висловлюється думка про абсурдність «святого» права Російського царства на зверхність щодо України, керування її долею. Автор ставить питання: «Хто такий російський цар (чи вождь), щоб вирішувати - бути Україні чи не бути?». Відповідь випливає сама собою — історія України настільки давня, героїчна, нація її настільки духовна, моральна, а мова - багата і красива, що існування їхнє виправдане Богом, і ні в кого, крім нього, не може бути права вирішувати її існування.
   Василь Дереза - образ надзвичайний, навіть фантастичний, багато в чому автобіографічний. Василь став розуміти звірів. Після смерті батьків він швидко подорослішав, обрав собі мету і вирішив піти до теплих країв. У своїх блуканнях він знайомився з багатьма різними людьми, навчився розуміти їх душі. Детально описується 1 рік подорожі Василька, коли він найнявся до поміщика Номікосова (який історично є засновником Костянтинівки) пасти за гроші 100 зайців. За допомогою цього епізоду автор показує різницю між панами і звичайними людьми. Хлопчик Василь пішов шукати теплих країв, де немає рабства, бідності, щоб забрати із собою всіх людей, які живуть у скруті. Але пізніше він зрозумів - теплі краї це ті, де ти народився і виріс, де твоя Батьківщина, а не десь далеко, і щоб на твоїй Батьківщині було тепло, треба докласти для цього чимало зусиль.Твір ніби обривається на півслові, але це тому, що В. Гайворонський не знав майбутнього, а тільки передчував його. І, насправді, таки виросли в нас тараси, які довели право на існування України і зробили її незалежною - і це ми точно знаємо.» (за матеріалами газети «Провінція»).

Театралізація повісті «Заячий пастух» В. Гайворонського у бібліотеці

 

 

 Театралізація повісті «Заячий пастух» В. Гайворонського у бібліотеці

  

 

 Театралізація повісті «Заячий пастух» В. Гайворонського у бібліотеці

   Роль Шпака виконала Олександра Меліка, пана Протопова – Єгор Пермяк, пана Номікосова – Влад Дерюжка. Ведучі – Марія Перевепзева і Таісія Костеріна. 

   По закінченні театралізації учні 8-в класу Костянтинівського ліцею: Софія Лічмаренко, Дарина Безбородова, Марія Переверзева, Олександра Меліка, Таісія Костеріна, Валерія Колодіна і Крістіна Ляховська виконали українські пісні і танці. До них приєдналися з українськими піснями й учні 6-Б класу СЗШ № 13: Катерина Волинко, Вероніка Мухіна, Софія Капустян, Анна Тимофєєва та Олександра Ларіонова.
   Коли слово було надано місцевому поетові Михайлу Милому, він продекламував власного вірша-звернення до костянтинівської молоді. 

     По завершенні заходу пролунали сучасні українські пісні. 
   Центральна міська публічна бібліотека дякує вчителю української мови Навчально-виховного комплексу «Ліцей із загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів» Ірині Чернік за підготовку та проведення театралізованої постанови «Заячий пастух» В. Гайворонського.
Обсудить на форуме