Напередодні свята з відзначення Дня народження великого українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка у ЦМПБ проводяться різноманітні заходи. 5 березня до участі у поетичній бесіді «Жіночі долі з долею Шевченка переплітались, як барвінок у гаю» долучилися учні 11- А класу СЗОШ № 13, члени україно-англійського співдружжя «Туманний Альбіон» (вчитель Євгенія Іванівна Іванічкина). На бібліотечний захід були запрошені члени літературного об’єднання «Дзеркало», місцеві поети Михайло Йосипович Милий та Анатолій Анатолієвич Сущев.
Провідний бібліотекар абонементу для юнацтва Людмила Черняєва розповіла про жінок, які полонили серце Тараса Шевченка. Назавжди почуття лишали слід у його поезії. Але, нажаль, кохання так і не принесло Тарасу бажаного щастя: власної домівки з коханою дружиною, садочку коло хоти та діточок. Це були перші сильні почуття Тараса у дитячому віці до Оксани Коваленко, кохання до вільної дівчини Амалії Клоберг, захоплення нареченою Сошенка Марією, знайомство з дружиною відставного полковника Ганною Закревською, полячкою Ядвигою, княжною Варварою Репніною, отримання гарбуза від батьків попівни Феодосії Кошиці, яка не наважилася іти проти волі батьків, а потім збожеволіла з горя та померла, закоханість у 16–річну артистку Катрусю Піунову, претендентку на шлюб наймичку Харитю Довгополенко та останнє кохання поета Лукерію Полусмак. Розповідь бібліотекаря доповнили відеоматеріали: уривок із фільму «Заповіт», «Перше кохання», «Оксана та Ядвига», «Останнє кохання Тараса Шевченка».
Учні підготували інформацію про життя відомого поета. Зацікавлено всі присутні прослухали виступ Вікторії Приймак, Дарини Рудакової, Софії Кощеевої, Єлізавети Проценко. Учениця Ангеліна Руденко продекламувала вірша «Ми в купочці колись росли». Софія Небогатікова продовжила читання віршів - «Немає гірше, ніж в неволі». Поліна Хоролець продекламувала «Якби зустрілися ми знову».
Бібліотекар зробила наголос на тому, що твори Шевченка покладено на музику, за ними написані сценарії фільмів, мультфільмів і сучасні поети під впливом Великого Кобзаря складають вірші на його честь. Цікавим доповненням став перегляд наступних відео уривків: пісня «Реве та стогне Дніпр широкий», мультфільм «Садок вишневий коло хати», «Казка про Катерину».
Поетичну сторінку заходу продовжили члени літературного об’єднання «Дзеркало». У виконанні Анатолія Сущева пролунали вірші «Тополя», «Тарасу». Місцевий поет Михайло Милий прочитав «Батьківський заповіт», «Історія нам каже як було». Учні зацікавлено прослухали вірш, автором якого є бібліотекар Людмила Черняєва «Шевченківське слово». Учні підвели підсумок, що Шевченківське слово, заповіт Кобзаря завжди будуть виразниками народної думки і народної волі українського народу.
Людмила Черняєва, провідний бібліотекар ЦМПБ