,
Ми в youtube

Ми в facebook

Ми в instagram

Ми в twitter

Ми в смартфоні

Наше опитування
Як ви вважаєте, чи потрібна нашій громаді бібліотека?
Так
Ні
Не знаю
Інше


Показати усі опитування
Архів новин сайту
Листопад 2024 (5)
Жовтень 2024 (20)
Вересень 2024 (42)
Серпень 2024 (30)
Липень 2024 (37)
Червень 2024 (36)
«    Листопад 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Наша адреса:

Костянтинівська центральна міська бібліотека знаходиться за адресою:
85113 м. Костянтинівка Донецької області
б/р Космонавтів, 11
тел. /факс(06272) 6-16-70
e-mail: konstlib(dog)ukr.net

Літній графік роботи с 1 липня по 31 серпня: бібліотека працює с 10:00 до 18:00. Вихідні - неділя, понеділок.

Проїзд від залізничного вокзалу автобусом №1,2,6 до зупинки "Універсам"

Банківські реквізити бібліотеки:

Рахунок № 35425007003007
УДК у Донецькій області
МФО 834016
Код організації (ЄДРПОУ) 00183816

 

Форум
Фотоальбом
Оголошення

Дню українського добровольця присвячується

Кинули дивани, вимкнули новини 
 І нові події створюють самі, 
 Хлопці добровольці, ви прийдіть живими! 
Хай минають кулі вас у цій війні.  
    В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця. Його встановлено рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити - саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну.
   Одним із перших прикладів добровольства можна вважати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну.
   Інший яскравий приклад – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини Росії українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України. До лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС. Тоді, в 1914 році, так само як і в 2014, українські добровольці нічого не мали: вони були найгірше озброєні, взуті й одягнені. Але, попри це, зажили слави як найвідважніші вояки. «З нами йшли в наступ українські добровольці. Це, мабуть, найкращий відділ із усієї Австро-Угорської армії», - йшлося в німецькому повідомленні з фронту до командування Південної Армії. Півтора року знадобилося стрільцям та австрійському командуванню, щоб офіційно оформити українських добровольців як окрему бойову одиницю – полк УСС.
   Саме тоді на західноукраїнських землях розпочався і потужний волонтерський рух – по суті, місцеве населення одягало й годувало українських добровольців, надсилало на фронт так звані «любистки» – спеціальні посилки-пакунки. 
   Під час Другої світової війни добровольці знову першими стали на захист Вітчизни.
   Та найновіший приклад – це Революція гідності та початок воєнних дій на сході України. В ті дні тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини - початку пішли на майдани, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній російській армії. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід.
   Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Загалом у конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур. (За матеріалами веб-сайту УКРІНФОРМ https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2421101-sogodni-den-ukrainskogo-dobrovolca.html). 

Дню українського добровольця присвячується

   Цього дня у ЦМПБ проводяться бібліотечні заходи для користувачів та членів громади міста.  У Пункті вільного доступу до Інтернету працює віртуальний кінопростір  «Герої нескореної Батьківщини», відвідувачі якого мають можливість переглянути документальні фільми, присвячені хроніці подій на Майдані, створенню Національної Гвардії України, участі представників добровольчих формувань і т.ін. В рамках Дня інформації  "З доброї волі за Україну" в  читальному залі презентується виставка - героїчна хроніка «Вони для нас виборюють життя…», на який представлені документальні видання подій 5-ричної давнини. 
  Провідний бібліотекар абонементу для юнацтва Людмила Черняєва написала вірш «Доброволець». 
Доброволець
Ти був славетним воїном АТО,
І добровольцем йшов Вітчизну захищати.
Ти розумів, що так, як ти, ніхто
Не захистить твою країну, хату, матір.

І ти пішов одним із перших у рядах,
Рукою твердою свою вхопивши зброю.
Любов до України у очах світилася.
Хвала ж тобі, герою!

Ти не злякався і не думав про життя,
Бо Україна для тебе - авжди святиня,
А подвиг твій не піде в небуття.
Слава героям! Слава Україні!
/Людмила Черняєва/

Дню українського добровольця присвячується

 Дню українського добровольця присвячується

 Дню українського добровольця присвячується

 Дню українського добровольця присвячується

 







Обсудить на форуме